Google Ads dla deweloperów. Wypromuj swoją inwestycję w wyszukiwarce!
Szukasz specjalistów od Marketingu dla Developerów?
Planując strategię marketingową, uwzględnij budżet na reklamy Google Ads. Kampanie linków sponsorowanych w wyszukiwarce Google to jedna z najskuteczniejszych form promocji w marketingu internetowym. Zobacz, jak w prosty sposób możesz wykorzystać Google Ads dla swoich potrzeb.
Sieć Google to dziś prawdziwa machina reklamowa. Kiedy przygotowujesz plan promocji nowej inwestycji lub chcesz wypromować stronę internetową swojej firmy deweloperskiej w sieci, uwzględnij reklamy Google Ads w strategii marketingowej. Nie pożałujesz! Zobacz dlaczego.
Jak działa Google Ads?
Na początek warto wyjaśnić, czym jest system reklamowy Google. Google Ads (dawniej Google AdWords) pozwala na wyświetlanie reklamy tekstowej lub produktowej w wynikach wyszukiwania Google, w formie banerów na stronie umieszczanych w ramach sieci Google Display Network lub jako reklamy na YouTube.
Oznacza to, że Twoje reklamy tekstowe, graficzne czy wideo, pojawić mogą się:
- na stronie wyszukiwarki Google – najczęściej jako linki sponsorowane, po wpisaniu konkretnego hasła (słowa kluczowego) lub jako katalog produktów,
- na mapach Google – to często wykorzystywana promocja lokalnych biznesów, które wyświetlają się na pierwszych pozycjach w wynikach wyszukiwania na mapach,
- na stronach internetowych zgłoszonych do sieci GDS – głównie w formie banerów, także ruchomych, najczęściej na stronach tematycznie powiązanych z prezentowaną w reklamie ofertą,
- w serwisie YouTube – jako banery wyświetlane w czasie filmu lub reklamy wideo.
Korzyści z prowadzenia Google Ads dla deweloperów
Jak oprzeć marketing dla deweloperów na systemie Google Ads? Najpopularniejszą formą reklamy w systemie Google są kampanie linków sponsorowanych, które wyświetlają się w wynikach wyszukiwania. Dlaczego? Bo mają jeden z najwyższych współczynników konwersji. Kiedy użytkownik udaje się do okna wyszukiwarki i wpisuje konkretne hasło, np. “nieruchomości stan deweloperski Kraków”, wiesz, że osoba taka aktywnie poszukuje mieszkania, a więc jest Twoim potencjalnym klientem.
Reklamy tekstowe Google Ads wyświetlają się głównie jako pierwsze 3-4 i ostatnie 3-4 pozycje na liście wyników wyszukiwania. Składają się one z nagłówka, adresu URL oraz opisu reklamy. Twoim zadaniem będzie więc stworzenie chwytliwego i przekonującego tekstu, który zachęci użytkownika do kliknięcia w link.
Dlaczego warto korzystać z Google Ads? To stosunkowo niedroga forma reklamy, która przynosi spore korzyści. Rozliczasz się tu za kliknięcie w reklamę. Dlatego mówi się, że Google Ads to reklama typy PPC, czyli pay per click. Cena za hasła związane z branżą nieruchomości uzależniona jest przede wszystkim od lokalizacji oraz konkurencji na rynku. Może oscylować nawet około 4 zł za kliknięcie.
Działania PPC pomogą Ci szybko i skutecznie znaleźć się na pierwszych pozycjach w wynikach wyszukiwania. O ile w przypadku SEO pracujesz na pozycję przez wiele miesięcy, o tyle Google Ads może zadziałać od razu. Dobrze więc uwzględnić tę zależność w strategii marketingowej. Na początku, w czasie kiedy Twoja domena będzie się umacniać i powoli wspinać się na najwyższe pozycje w organicznych wynikach wyszukiwania, Ty możesz zbierać ruch na stronie dzięki Google Ads.
Google Ads ma rozwinięty system wyboru grupy docelowej, do której trafiają reklamy. Możesz też wykorzystać opcję remarketingu. Co to takiego? To tzw. reklamy śledzące, które widzisz, kiedy odwiedzisz jakąś stronę internetową. Jest to możliwe dzięki fragmentowi skryptu Google, który należy wpisać w kod Twojej strony www. Reklamy śledzące, najczęściej w formie banerów na stronie lub YouTube, zazwyczaj zachęcają użytkownika do powrotu na stronę i dokończenia transakcji czy – w Twoim przypadku – wypełnienia formularza kontaktowego.
Warto też zwrócić uwagę, że Google Ads możesz bardzo dokładnie monitorować za pomocą samego panelu systemu reklamowego, jak i narzędzi analityki internetowej, takich jak Google Analytics. Z kolei Google Search Consol oraz Google Key Words Planner mogą pomóc Ci dobrać odpowiednie słowa kluczowe, a na które warto prowadzić kampanię.
Dzięki prowadzeniu kampanii Google Ads oraz Facebook Ads zwiększasz swoją przewagę nad konkurencją, która także wykorzystuje reklamy PPC. Płacąc tym dwóm internetowym gigantom – Google oraz mediom społecznościowym Meta – wykorzystujesz pełen potencjał systemu płatnych reklam.
Dobre praktyki w prowadzeniu kampanii Google Ads
Żeby przygotować skuteczną kampanię reklamową z systemem Google Ads, warto pamiętać o kilku dobrych praktykach. Jakich?
- Dobierz właściwe słowa kluczowe – pomoże Ci w tym GSC oraz planer słów kluczowych. Wybieraj nie tylko krótkie hasła. Zastanów się także nad wprowadzeniem haseł poradnikowych (long tail), które wykorzystuje się w content marketingu
- Określ grupę docelową – przemyśl, kim jest Twój potencjalny klient. Dowiedz się, jakie ma zainteresowania, w jakiej jest grupie wiekowej i gdzie mieszka
- Ustal, jakie linki chcesz promować – przygotuj podstrony, na które mają trafiać użytkownicy z wyszukiwarki. Ich treść powinna odpowiadać treści reklamy, aby użytkownik szybko nie opuścił domeny
- Wykorzystaj potencjał kampanii lokalnych – promując nieruchomości czy firmę deweloperską działasz przede wszystkim na rynku lokalnym. Nie pomiń w swojej strategii również map Google. Ustawiając hasła przy reklamach tekstowych uwzględnij frazy zawierające oznaczenie miejsca, np. “nieruchomości Warszawa”, “deweloper Poznań”, “mieszkania Podgórze”
- Testuj różne materiały reklamowe: teksty, kreacje graficzne, wideo – w marketingu zabieg taki nazywa się testem A/B. Chodzi o to, że niektóre formy reklamy sprawdzają się w grupie docelowej lepiej, a inne – gorzej. Nie ograniczaj się do jednego, powtarzającego się wciąż tekstu czy grafiki. Twórz alternatywy. Niekiedy diabeł tkwi w szczegółach.
- Dostosuj przekaz do grupy docelowej – tekst reklamy oraz kreacje graficzne powinny być spójne z założeniami strategii marketingowej
- Analizuj i modyfikuj – nie przepuszczaj budżetu bez sensu. Sprawdzaj, jakie kampanie przynoszą najlepsze efekty, a które radzą sobie gorzej. Możesz to robić za pomocą panelu Google Ads lub Google Analytics
Prowadzenie kampanii reklamowych w sieci Google Ads to szybki sposób na pozyskiwanie leadów i ściąganie na ruchu na stronę www. Optymalizacja kampanii to jednak proces czasochłonny, który często wymaga doświadczenia. Jeżeli chcesz wykorzystać swój budżet efektywnie, skorzystaj z usług doświadczonej agencji marketingowej.
Copywriter specjalizujący się w tematyce marketingowej. Twórca artykułów branżowych i koncepcji kampanii reklamowych. Absolwent Uniwersytetu Jagiellońskiego. Kiedy nie pisze, to gra na basie.