Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że są branże, które mają utrudnione opcje promocji w internecie. Jedną z nich jest branża prawnicza. Warto podkreślić, że małe strony firmowe prawników – kancelarii to dosyć spore zadanie dla pozycjonerów. Jak więc w odpowiedni sposób wypromować kancelarie prawne, bez naruszania prawa?

Przyjazny, a zarazem ekspercki wizerunek

Po pierwsze – warto budować wizerunek eksperta, który w każdej chwili jest otwarty na pytania oraz potrzeby innych.  Idealnym do tego narzędziem jest content marketing.

Zadasz pytanie dlaczego? A to właśnie dlatego, że nie jest zbyt bezpośrednią opcją reklamy. Odpowiedni content pozwoli w delikatny sposób zainteresować Twoimi usługami.

W pierwszej kolejności, warto byś wiedział, kto ma być odbiorcą Twoich treści. Skup się tylko i wyłącznie na danej branży, w której czujesz się ekspertem. Przecież sam najlepiej wiesz jakie najczęściej problemy spotykają Twoich klientów.

Druga opcją jest dobrze przygotowana strona internetowa

Teksty, które występują na Twojej stronie powinny być napisane prostym językiem. Im mniej skomplikowanych formułek prawniczych tym lepiej dla Ciebie. Niezrozumiały język zdecydowanie odstrasza już na samym wstępie. Zdecydowanie zadbaj o najważniejsze informacje odnośnie swojej specjalizacji oraz odpowiedz bezpośrednio na najczęściej zadawane pytania. Dodatkowo zawsze warto mieć rekomendacje klientów – dzięki temu wzbudzisz zaufanie potencjalnego klienta. Mile widziane jest również zaprezentowanie swoich zainteresowań – pozwoli to ocieplić swój wizerunek. A musisz wiedzieć, że ludzie z pasją to najlepsi współpracownicy!

Dziel się wiedzą na blogu

Większość przepisów dla osób nie znających się na prawie jest dość skomplikowana. Warto więc dla potencjalnego klienta prostym językiem wytłumaczyć o co chodzi w sprawie. Nie dość, że udowodnisz dzięki temu, że jesteś ekspertem to i pokażesz, iż można Ci zaufać. Blogowanie to ważna część Twojego życia w internecie, więc warto by artykuły na Twoim blogu pojawiały się cyklicznie. Pamiętaj, że jeżeli Twoje teksty zyskają na popularności – będą polecane, dzięki czemu informacje o Twojej kancelarii szybko się rozniosą.

Jeżeli masz problem z pisaniem tekstów prostym językiem, nic nie szkodzi. Zawsze możesz zlecić to komuś innemu. Na rynku wiele osób zajmuje się copywritingiem. W łatwy sposób współpracując z copywriterem możesz zadbać, by teksty miały charakter ekspercki.

Stwórz własnego e-booka

Zapewne jesteś częstym użytkownikiem sieci i wiesz, że kolejną opcją promocji mogą być e-booki. Według nas jest to świetna forma promocji, zwłaszcza w branży prawniczej. Udostępniając go za darmo w sieci, większość ludzi będzie kojarzyła Cię z daną profesją oraz będziesz uchodził za eksperta w swojej dziedzinie.

Media społecznościowe oraz wszelkie nowości z nimi związane

Aby skrócić dystans między sobą, a klientami warto byś korzystał z mediów społecznościowych. Aktualnie korzystanie z Facebooka, Instagrama, Linkedina, Twittera to bardzo istotna rzecz!

Facebook – tutaj Twoje działania powinny być skierowane do osób szukających rozrywki. Większość ludzi traktuje ten portal społecznościowy jako wypełniacz czasu w podróży do pracy, między spotkaniami. To właśnie na Facebooku musisz zadbać o nawiązywanie zaangażowania oraz interakcję z potencjalnymi klientami.

Linkedin to portal głównie dla przedsiębiorców oraz osób pragnących rozwijać swoją karierę.

Twitter – idealne miejsce do wymiany myśli oraz komentowania tego co się dzieje na około.

Daj się zauważyć wyszukiwarce!

Skąd potencjalny klient ma się dowiedzieć o Twoim istnieniu jak nie z wyszukiwarki? Warto pomyśleć więc o pozycjonowaniu lokalnym. W końcu wiele osób wpisuje frazy takie jak “prawnik [dane miasto]” by nie tylko napisać do Ciebie, ale również znaleźć informacje takie jak: gdzie masz biuro, w jakich godzinach pracujesz.

Zadbaj o słowa kluczowe odnoszące się do Twoje specjalizacji oraz lokalizacji. Wyszukiwarki pozwolą wówczas wyświetlić Twoją witrynę do konkretnego zapytania.  Wiele osób czyta również adresy URL, dlatego zadbaj by były one krótkie oraz zawierały wcześniej wymienione słowa kluczowe.

Pamiętaj, że linkowanie wewnętrzne jest również ważne jak i zewnętrzne. Zamieszczaj linki w blogu bezpośrednio odnoszące się do Twojej oferty. Jeżeli jest taka możliwość to poproś swoich klientów, partnerów o umieszczenie Twojego linka na ich stronach.

Nie zapominają o wizytówce w Google Maps – jest to wręcz must have dla przedsiębiorstw oferujących usługi lokalne.

Postaw również na SEM

W przypadku Google Ads musisz uważać. Przepisy zakazują reklam usług prawniczych, jednakże jeżeli uważnie sformułujesz treść swojej reklamy to nie powinno być z tym problemu.

Kampanie Facebook Ads oraz Google Ads zawsze kierowane są do określonej grupy klientów. Pamiętaj, że połączone działania marketingowe zawsze dadzą Ci najlepszy wynik!