Dobra treść a remarketing? TOP1 w Polsce w branży beauty

Dlaczego wokół marketingu treści jest tyle szumu? Przede wszystkim dlatego, że opiera się nie tylko na przekazie reklamowym – ale na dostarczaniu wartościowych informacji dla odwiedzających Twoją stronę.

A jak zwiększyć skuteczność content marketingu? Najlepiej, jeżeli raz stworzony tekst będzie “pracował” przez cały czas. Mechanizm jest prosty w teorii – wystarczy dostarczyć artykułów tak dobrych, żeby zdobywały wysokie miejsca w Google, generowały dużą liczbę odsłon witryny i jednocześnie umożliwiały tworzenie list remarketingowych. Jednak jak wygląda to w praktyce?

Jak stworzyć skuteczną treść?

Marketing treści opiera się na dostarczaniu różnych rodzajów tekstów. Na swojej stronie internetowej możesz umieszczać:

 • wpisy blogowe
 • artykuły eksperckie
 • FAQ – czyli najczęściej zadawane pytania
 • treści informacyjne w różnych częściach witryny
SZUKASZ WSPARCIA DLA SWOJEGO GABINETU? WYPEŁNIJ FORMULARZ!

Nasze oferty są zawsze indywidualnie dostosowane do potrzeb klienta. Prosząc o wycenę, dostarcz nam jak najwięcej informacji, abyśmy mogli przygotować strategię dopasowaną do tej konkretnej marki. Po wysłaniu zapytania, otrzymasz ofertę w przeciągu 48 godzin.

  Formularz kontaktowy

  Interesuje mnie

  Mój budżet miesięczny

  Wszystkie te treści są bardzo ważne. Muszą one jednak odpowiadać na zapotrzebowanie potencjalnych klientów. Gdy umieścisz na stronie merytoryczne treści, które oferują odwiedzającemu rozwiązanie jego problemu – to najprawdopodobniej odwiedzi on witrynę, jeżeli wyświetli się w wynikach wyszukiwania.

  Tak naprawdę podczas tworzenia contentu, musisz pamiętać o jego atrakcyjności dla:

  • robotów Google – treść powinna być zoptymalizowana pod SEO, czyli musi mieć odpowiednie frazy kluczowe, nagłówki, opisy alternatywne dla zamieszczanych obrazków – wszystko to, co pozwoli na jej prawidłową indeksację. Oprócz tego witryna musi być odpowiednio przygotowana pod kątem technicznym (szybkie ładowanie, bezpieczne przeglądanie i UX – czyli doświadczenie użytkownika)
  • czytelników – treść jest przygotowywana dla czytelnika i w związku z tym musi być konkretna i trafiać w sedno

  Nie możesz pominąć żadnego z tych elementów. Nawet jeżeli napiszesz wyjątkowo dobry tekst, ale nie zostanie on odpowiednio zoptymalizowany – to nie przyniesie on korzyści dla Twojej strony.

  Co Ci daje dobra treść?

  Jeżeli chcesz przygotowywać dobre treści na swoją stronę, dobrze jest uświadomić sobie, po co tak naprawdę to robisz. Otóż dobry content może dać Ci:

  • wejścia organiczne – wpis jest indeksowany w wyszukiwarce, dzięki czemu odwiedzający może trafić na Twoją stronę poszukując rozwiązania interesującego go tematu
  • wzrost sprzedaży – jeżeli dana treść ma charakter perswazyjny i zakupowy, to może zachęcić odwiedzającego do dokonania konwersji na Twojej stronie (np. poprzez umówienie się na wizytę czy skontaktowanie się z biurem obsługi)
  • listę do remarketingu – gdy jednak treść nie sprzedaje, to i tak daje Ci korzyść. Do odwiedzających stronę możesz w późniejszym czasie kierować reklamy w ramach Google Ads czy reklamy w mediach społecznościowych

  Dzięki naszym działaniom strona klienta znajduje się na pierwszym miejscu na sformułowanie “pasta cukrowa”. Oznacza to, że jeżeli ktoś jest zainteresowany taką formą depilacji, to właśnie strona naszego Klienta wyświetli mu się jako pierwsza.

  Także temat endermologii został w treściach na stronie Klienta przedstawiony w na tyle interesujący i wyczerpujący sposób, że serwis zajmuje topowe miejsca w wyszukiwarkach.

  Jednak nas cieszy to nie tylko ze względu na dużą widoczność strony. Osoby wchodzące na stronę pozostawiają ślady swojej obecności. W konsekwencji prowadzone przez nas kampanie linków sponsorowanych mogą trafiać bezpośrednio do nich – do osób, które już kiedyś trafiły na Twoją stronę.

  Jak wykorzystać treść do remarketingu?

  Nie każda treść musi sprzedawać bezpośrednio. Nawet jeżeli użytkownik trafi na stronę informacyjną – pozbawioną call-to-action czy innych perswazyjnych treści zachęcających do zakupu – to pozostawia coś bardzo istotnego: “znak swojej obecności”. 

  Dzięki skryptom śledzącym (jak np. pliki cookies czy piksel Facebooka) możesz zbierać informacje, o tym kto, kiedy i jak długo przebywał na Twojej stronie. Następnie możesz to wykorzystać podczas prowadzenia kampanii remarketingowych w formie reklam displayowych, reklam sponsorowanych w mediach społecznościowych czy bezpośrednio w wyszukiwarkach. 

  Możesz precyzyjnie trafiać do osób, które już wcześniej wyraziły przynajmniej częściowe zainteresowanie Twoją oferta (były w końcu na Twojej stronie).

  Tak właśnie zrobiliśmy dla naszego klienta. Gdy ktoś odwiedził witrynę dotyczącą endermologią czy pastą cukrową – trafiał na listy remarketingowe. Następnie to właśnie takiej grupie odbiorców wyświetlane były reklamy z Google i Facebooka.

  Podsumowanie

  Dobrze jest mieć świadomość, że pozycjonowana fraza kluczowa służy nie tylko wzrostowi wejść i sprzedaży – ale bywa także pewnego rodzaju magnesem na użytkowników, którzy potem trafiają na Twoje listy remarketingowe. Choć treść tworzysz raz – to tak naprawdę oddziaływuje ona przez długie lata. 

  W Simpliteca działamy wykorzystując wszystkie dostępne narzędzia w marketingu internetowym. Robimy to po to, aby z każdego budżetu marketingowego dało się wycisnąć jak najwięcej – wejść, wizyt i oczywiście konwersji. 

  Chcesz wiedzieć, jak możemy pomóc przygotowywać Ci treści (nie tylko w branży beauty – ale także w medycynie, prawie czy gastronomii) i jak przekonać odwiedzających do skorzystania z Twoich usług przy wykorzystaniu remarketingu? Napisz do nas – z przyjemnością zaproponujemy Ci kilka rozwiązań.


  4.9
  Oceń zawartość merytoryczną:
  4.9/5 - (8 votes)
  4.9
  Oceń zawartość merytoryczną:
  4.9/5 - (8 votes)

  KLIENT
  O WSPÓŁPRACY
  Z NAMI


  Katarzyna Kaźmierowska
  Właścicielka salonu urody

  Dzięki szerokiej wiedzy, oraz aktywnemu podejściu zespołu Simpliteca udało nam się w niedługim czasie zbudować wartościowy ruch, oraz rentowny kanał pozyskiwania nowych klientów. Wcześniej współpracowaliśmy z dwiema osobnymi agencjami. Bez rezultatu. Tutaj wystarczył nam jeden, dobrze działający organizm, abyśmy osiągnęli sukces. Oby tak dalej!

  ROZPOCZNIJ PRACĘ
  Z PROFESJONALISTAMI

  Paweł Moczulski
  właściciel Simpliteca.com

  Simpliteca.com to wyjątkowa firma. Tworzymy zgrany zespół specjalistów, który od 10 lat aktywnie wspiera małe i średnie firmy we wzroście i rozwoju. Przez te lata wspomogliśmy swoją wiedzą i doświadczeniem setki podmiotów, które dziś funkcjonują jako monopoliści w swoim obszarze.

  Pracujemy zdalnie, nie mamy swojego biura. Mimo to, tworzymy świetną atmosferę, budujemy długoletnie relacje i działamy efektywniej niż wiele tradycyjnych agencji marketingowych.

  Jeśli tylko czujesz, że Twoja firma stoi w miejscu, wskaźniki wzrostu dawno przestały rosnąć, a konkurencja odbiera Ci kolejnych klientów – odezwij się. Na pewno pomożemy!


  simpliteca@simpliteca.com+48 798 303 263Dołącz do nas

   Formularz kontaktowy

   Interesuje mnie

   Mój budżet miesięczny

   KORZYSTAMY Z

   meta
   google ads
   Google Analytics Logo
   google data studio
   brand24
   meta google ads Google Analytics Logo google data studio brand24