Salon kosmetyczny Warszawa – pierwsze miejsce w Google

Przy stosunkowo niskim budżecie zbudowaliśmy praktycznie od zera dużą widoczność serwisu naszej klientki. Staliśmy się konkurencyjnym podmiotem ściągającym do salonu wielu nowych pacjentów. Szybko wypracowaliśmy dobre pozycje dla nowych zabiegów w salonie, co wiązało się z szybkim procesem monetyzacji nowych urządzeń i specjalistów. Uzyskaliśmy wzrost ruchu w serwisie na przestrzeni 8 miesięcy to 465%.

pozycjonowanie salonu kosmetycznego

Profil klienta i otoczenie rynkowe

Działalność: kosmetologia, medycyna estetyczna, zabiegi hi-tech, masaże

Lokalizacja:  Warszawa

Konkurencja: bardzo duża

Salon naszej klientki był zlokalizowany na warszawskiej Ochocie przez blisko 25 lat. Niestety, z przyczyn niezależnych od właściciela, lokal został zaadaptowany na inne cele. W konsekwencji – klientka zmieniła lokalizację gabinetu. W dość krótkim czasie wszystkie usługi zostały przeniesione do warszawskiego Centrum, konkretnie do budynku Pałacu Kultury i Nauki. Niestety, do nowej lokalizacji – mimo rozpoznawalnej marki – przeniosło się zaledwie 10% stałych klientów.

Nowa lokalizacja przysporzyła naszemu klientowi dużo więcej problemów niż pożytku. Okazało się, iż poza stałymi klientami, także część personelu postanowiła poszukać sobie innego miejsca pracy. Musieliśmy szybko znaleźć metodę na systematyczne i stałe pozyskiwanie nowych klientów.

SZUKASZ WSPARCIA DLA SWOJEGO SALONU? WYPEŁNIJ FORMULARZ!

Nasze oferty są zawsze indywidualnie dostosowane do potrzeb klienta. Prosząc o wycenę, dostarcz nam jak najwięcej informacji, abyśmy mogli przygotować strategię dopasowaną do tej konkretnej marki. Po wysłaniu zapytania, otrzymasz ofertę w przeciągu 48 godzin.

  Formularz kontaktowy

  Interesuje mnie

  Mój budżet miesięczny

  Wyzwania

  Zanim rozpoczęliśmy pozycjonowanie i marketing salonu kosmetycznego, zidentyfikowaliśmy następujące wyzwania:

  • Niski budżet reklamowy – niestety, największym wyzwaniem na początku naszej współpracy był budżet, którym dysponowała nasza klientka. Zaplanowaliśmy szereg działań, których nie mogliśmy zrealizować w pełnym zakresie. Dlatego też podzieliliśmy nasze świadczenia na transze i uruchamialiśmy je kolejno. Zaplanowaliśmy, że w pierwszym etapie uruchomiona zostanie kampania Google Ads oraz pozycjonowanie w wizytówce Google Moja Firma. W dalszej kolejności skupiliśmy się na działaniach contentowych oraz pozycjonowaniu lokalnym
  • Niska popularność zabiegów Hi-Tech – największą rentownością wśród zabiegów naszej klientki cieszą się zabiegi Hi-Tech. W momencie rozpoczęcia współpracy ta kategoria zabiegów była zupełnie zaniedbana w promocji. Klienci najczęściej korzystali z prostych zabiegów kosmetycznych, takich jak piercing, depilacja czy makijaż. Konieczne było przeprowadzenie kampanii Google Ads, która miała na celu promocję podstron zabiegowych Hi-Tech
  • Konieczność przebudowy serwisu – strona salonu kosmetycznego wymagała przebudowy pod względem treści i architektury
  • Brak profili gabinetu w serwisach agregujących oferty kosmetyczne – takich jak Moment.pl i Booksy.pl. Wiedzieliśmy, że trzeba umożliwić klientom opcję rejestracji wizyt online w wymienionych serwisach

  Sprawdź: Nasza oferta marketingu kosmetycznego! Dołącz do wielu zadowolonych klientów.

  Metody

  W ramach przyjętej strategii marketingowej dla naszego salonu kosmetycznego postanowiliśmy postawić na:

  • Audyt SEO – to zawsze pierwszy krok w tego typu współpracach. Dzięki temu jesteśmy w stanie zlokalizować, które działania należy wykonać jako pierwsze
  • Przebudowę strony – zarówno pod względem struktury, jak i użyteczności. Chcieliśmy zwiększyć nacisk na rejestrację wizyt w serwisie
  • Rozbudowę treści serwisu – zarówno o poradniki, jak i dokładne opisy zabiegów
  • Pozycjonowanie – lokalne w Warszawie z naciskiem na dzielnice Centrum i Śródmieście. Zależało nam na wysokich pozycjach fraz takich jak „endermologia” czy bardziej zasięgowe frazy, takie jak „salon kosmetyczny”
  • Działania wokół profilu Google Moja Firma – promujące nową lokalizację gabinetu
  • Kampania Google Ads z naciskiem na zabiegi Hi-Tech – aby promować te zabiegi, które generują największą rentowność
  • Akcje promocyjne z niszowymi blogerami lifestylowymi 
  • Publikacje w serwisach o zdrowiu i urodzie

  Równolegle prowadzone były działania offline, skupiające się na mediach tradycyjnych oraz akcji ulotkowej prowadzonej przez klienta.

  Efekty

  W efekcie naszych działań w szybkim tempie uzyskaliśmy bardzo zadowalające wyniki i interesujący ruch.

  Efekty pozycjonowania w Google:

  Aktualny raport pozycji promowanych fraz:

  pozycjonowanie salonu kosmetyznego

  Obrana strategia okazała się bardzo trafna. Serwis w zawrotnym tempie zyskał wysoką widoczność w indeksie Google.

  Wzrost widoczności serwisu w Google:

  Wzrost widoczności serwisu w systemie AHREFS:

  marketing salonu kosmetycznego

  AHREFS to system mierzący widoczność serwisu w Gogole. Posługujemy się nim, aby monitorować wzrost widoczność poszczególnych fraz, nawet tych, których aktualnie nie promujemy. Jest to dla nas wyznacznikiem tego, że klient dostaje od nas wartość dodaną w postaci zwiększającego się ruchu nie tylko na promowanych frazach.

  Pozornie niewielkie wzrosty są spowodowane ogromnymi zmianami w strukturze serwisu. Jak widać, nawet tak nieznaczne wzrosty na wykresie widoczności dały ogromne wzrosty ruchu. 

  Następne cele?

  Branża beauty jest na tyle obszerna, iż ciągle można promować dodatkowe frazy i zabiegi. Sezonowość zainteresowania takimi zabiegami na pewno nie ułatwia pracy. Dlatego w przypadku tego klienta nastawiamy się na długofalowe zwiększanie widoczności serwisu na terenie Warszawy. Chcemy poszerzać nasze spektrum działań, produkować coraz więcej wartościowych treści i skutecznie odbierać nimi ruch naszej obecnej konkurencji. Pozycjonowanie salonu kosmetycznego to zawsze ogromne wyzwanie. Nie spodziewaliśmy się, że przy takim budżecie osiągniemy takie rezultaty. Naszej klientce i sobie życzymy kolejnych sukcesów!

  Case ten będzie przez nas aktualizowany wraz ze zmianami sytuacji.


  4.5
  Oceń zawartość merytoryczną:
  4.5/5 - (4 votes)
  4.5
  Oceń zawartość merytoryczną:
  4.5/5 - (4 votes)

  KLIENT
  O WSPÓŁPRACY
  Z NAMI


  Katarzyna Kaźmierowska
  Właścicielka salonu urody

  Dzięki szerokiej wiedzy, oraz aktywnemu podejściu zespołu Simpliteca udało nam się w niedługim czasie zbudować wartościowy ruch, oraz rentowny kanał pozyskiwania nowych klientów. Wcześniej współpracowaliśmy z dwiema osobnymi agencjami. Bez rezultatu. Tutaj wystarczył nam jeden, dobrze działający organizm, abyśmy osiągnęli sukces. Oby tak dalej!

  ROZPOCZNIJ PRACĘ
  Z PROFESJONALISTAMI

  Paweł Moczulski
  właściciel Simpliteca.com

  Simpliteca.com to wyjątkowa firma. Tworzymy zgrany zespół specjalistów, który od 10 lat aktywnie wspiera małe i średnie firmy we wzroście i rozwoju. Przez te lata wspomogliśmy swoją wiedzą i doświadczeniem setki podmiotów, które dziś funkcjonują jako monopoliści w swoim obszarze.

  Pracujemy zdalnie, nie mamy swojego biura. Mimo to, tworzymy świetną atmosferę, budujemy długoletnie relacje i działamy efektywniej niż wiele tradycyjnych agencji marketingowych.

  Jeśli tylko czujesz, że Twoja firma stoi w miejscu, wskaźniki wzrostu dawno przestały rosnąć, a konkurencja odbiera Ci kolejnych klientów – odezwij się. Na pewno pomożemy!


  simpliteca@simpliteca.com+48 798 303 263Dołącz do nas

   Formularz kontaktowy

   Interesuje mnie

   Mój budżet miesięczny

   KORZYSTAMY Z

   meta
   google ads
   Google Analytics Logo
   google data studio
   brand24
   meta google ads Google Analytics Logo google data studio brand24