Jak budować widoczność sieci gabinetów i rozwijać liczbę lokalizacji?

Dobrze prowadzony marketing w naturalny sposób przyczynia się do sukcesów w wielu obszarach funkcjonowania firmy. Większa widoczność oznacza większą liczbę umówionych wizyt. Ta z kolei może wzrosnąć na tyle, że… trzeba otwierać nową placówkę, aby obsłużyć spływający ruch.

Zobacz, w jaki sposób przyczyniliśmy się do sukcesu jednej z firm, z którą rozpoczęliśmy współpracę. Po prostu zrobiliśmy to, co do nas należało – przyczyniliśmy się do wzrostu naszego Klienta. 🙂

Jak zbudowaliśmy widoczność sieci gabinetów? Simpliteca

Profil klienta i otoczenie rynkowe

Działalność: prześwietlenia RTG, pantomogram, tomografia, RTG zęba

Lokalizacja: 2 placówki w Warszawie (trzecia właśnie otwierana)

Konkurencja: bardzo duża 

Klient, z którym współpracujemy, świadczy usługi RTG w ramach sieci gabinetów w Warszawie. Do dwóch gabinetów właśnie dołącza trzeci. Oferta placówek to prześwietlenia RTG w pełnym zakresie. Pacjent otrzymuje wyniki w formie fizycznego wydruku, ale także w formie elektronicznej (na płycie lub online). Oprócz tego otrzymuje on opis wyniku.

Gabinety naszego klienta znajdują się w dwóch miejscach w Warszawie i mają bardzo dobry dojazd. W związku z tym w prowadzonych kampaniach stawiamy nacisk na aspekt lokalny.

  Formularz kontaktowy

  Interesuje mnie

  Mój budżet miesięczny

  Wyzwania

  Główne wyzwania, przed jakimi stanęliśmy to:

  • bardzo duża konkurencja – w Warszawie jest kilkadziesiąt miejsc, w których można dokonać prześwietlenia RTG, a jednocześnie zapotrzebowanie na takie usługi jest na tyle duże, że nasz klient otwiera kolejny punkt. Jak pokazać się potencjalnemu klientowi?
  • placówki rozsiane po różnych dzielnicach – chcieliśmy postawić na pozycjonowanie lokalne, jednak pracownie RTG rozmieszczone są w dwóch różnych dzielnicach. Wiedzieliśmy, że trzeba będzie wypromować zarówno samą firmę, jak i placówki w dwóch różnych lokalizacjach (+ trzecią dopiero otwieraną)

  Metody

  Gdy już dowiedzieliśmy się, z jakimi wyzwaniami musimy się mierzyć, przeszliśmy do wyboru metod. Postanowiliśmy postawić na:

  • pozycjonowanie lokalne – frazy kluczowe podzieliliśmy na 3 grupy:
   • dotyczące całej Warszawy
   • dotyczące dzielnicy Ursynów
   • dotyczące dzielnicy Praga Południe

  chcieliśmy zwiększyć widoczność strony dla całej Warszawy, ale jednocześnie zdominować indeksy w wyszukiwarkach dla poszczególnych dzielnic. Wszystko po to, aby osobie zainteresowanej wykonaniem prześwietlenia, w wynikach wyszukiwania pojawia się najbliższa placówka naszego Klienta

  • Google Maps i Google Moja Firma – wizytówki w Google Moja Firma oraz znaczniki w mapach Google to podstawa pozwalająca na wygodne trafienie do danego gabinetu. Uzupełniliśmy informacje dla każdej z placówek Klienta. Wraz z rozwojem firmy rozpoczęliśmy także działania skupione wokół nowego (trzeciego) punktu
  • kampanie Google Ads – korzystaliśmy także z reklamy w Google Ads. Wyświetlała się ona osobom zainteresowanym prześwietleniem zębów, tomografią czy usługami pantomogramem. Wykluczyliśmy zapytania dotyczące innych miast. Dostępny budżet na kampanię wynosił maksymalnie 2500 zł miesięcznie – musieliśmy więc go optymalizować na bieżąco.

  Efekty

  Efektem kampanii jest przede wszystkim stały wzrost liczby użytkowników na stronie. Połączenie skutecznego pozycjonowania lokalnego, zwiększenia widoczności strony w Google Maps czy Google Moja Firma, a także zoptymalizowana kampania Google Ads doprowadziły do tego, że średnia miesięczna liczba użytkowników na stronie wzrosła pięciokrotnie w przeciągu roku. 

  Jak zbudowaliśmy widoczność sieci gabinetów? Simpliteca

  Strona zajmuje wysokie pozycje w Google na ważne frazy kluczowe:

  Jak zbudowaliśmy widoczność sieci gabinetów? Simpliteca

  Następne cele?

  W dalszym ciągu współpracujemy z pracownią RTG. Jeżeli wzrosty widoczności będą dalej tak duże i będą one przekładać się na coraz większy ruch (oraz liczbę umówionych wizyt) może się okazać, że Klient będzie gotowy na otwarcie kolejnej placówki w Warszawie. Mamy nadzieję, że i do tego wzrostu dołożymy swoją cegiełkę. 🙂

  Chcesz zapewnić wzrosty dla swojej placówki przy użyciu kanałów marketingu internetowego? Czekamy na wiadomość od Ciebie. Chętnie przedstawimy, w jaki sposób możemy pomóc Ci w budowaniu wizerunku oraz pozyskiwaniu nowych pacjentów.


  5.0
  Oceń zawartość merytoryczną:
  5/5 - (2 votes)
  5.0
  Oceń zawartość merytoryczną:
  5/5 - (2 votes)

  KLIENT
  O WSPÓŁPRACY
  Z NAMI


  Marcin Gielec
  XRAY - sieć placówek cyfrowej diagnostyki stomatologicznej

  Zespół Simpliteca jest odpowiedzialny za promocję naszych gabinetów w zakresie pozycjonowania oraz kampanii Google Ads. Jesteśmy liderem w poszczególnych dzielnicach, a jako sieć jesteśmy obecni w ścisłej czołówce w wynikach wyszukiwania w Warszawie.

  Dziękujemy i polecamy każdemu, kto dba o swój biznes.

  ROZPOCZNIJ PRACĘ
  Z PROFESJONALISTAMI

  Paweł Moczulski
  właściciel Simpliteca.com

  Simpliteca.com to wyjątkowa firma. Tworzymy zgrany zespół specjalistów, który od 10 lat aktywnie wspiera małe i średnie firmy we wzroście i rozwoju. Przez te lata wspomogliśmy swoją wiedzą i doświadczeniem setki podmiotów, które dziś funkcjonują jako monopoliści w swoim obszarze.

  Pracujemy zdalnie, nie mamy swojego biura. Mimo to, tworzymy świetną atmosferę, budujemy długoletnie relacje i działamy efektywniej niż wiele tradycyjnych agencji marketingowych.

  Jeśli tylko czujesz, że Twoja firma stoi w miejscu, wskaźniki wzrostu dawno przestały rosnąć, a konkurencja odbiera Ci kolejnych klientów – odezwij się. Na pewno pomożemy!


  simpliteca@simpliteca.com+48 502 159 342Dołącz do nas

   Formularz kontaktowy

   Interesuje mnie

   Mój budżet miesięczny

   KORZYSTAMY Z

   meta
   google ads
   Google Analytics Logo
   google data studio
   brand24
   meta google ads Google Analytics Logo google data studio brand24