Jak być wyżej w Google niż ZnanyLekarz? Sprawdź, jak my to zrobiliśmy!

Podczas kampanii marketingowych dla naszych klientów staramy się wykorzystywać wszystkie narzędzia, które mogą przyciągnąć nowych klientów (i utrzymać dotychczasowych). Jednak czasem do uzyskania dużej widoczności w sieci musisz przeskoczyć nie tylko najbliższą konkurencję, ale także… ogólnopolskie agregatory ofert.

Jak przeskoczyć znanylekarz.pl? Simpliteca - marketing branżowy

Marketing dla kliniki proktologicznej

Działalność: klinika proktologiczna

Lokalizacja: Warszawa

Konkurencja: duża

Wyprzedzenie innych placówek z podobnej branży to zawsze jeden z celów pozycjonowania. Jednak często kampanie muszą uwzględniać konkurencję nie tylko z małymi podmiotami, ale również agregatorami ofert. 

Ale jak to? Przecież portale typu ZnanyLekarz.pl są jednym z narzędzi marketingu internetowego. Dlaczego więc okazują się konkurencyjnym podmiotem?

SZUKASZ WSPARCIA DLA SWOJEJ KLINIKI? WYPEŁNIJ FORMULARZ!

Nasze oferty są zawsze indywidualnie dostosowane do potrzeb klienta. Prosząc o wycenę, dostarcz nam jak najwięcej informacji, abyśmy mogli przygotować strategię dopasowaną do tej konkretnej marki. Po wysłaniu zapytania, otrzymasz ofertę w przeciągu 48 godzin.

  Formularz kontaktowy

  Interesuje mnie

  Mój budżet miesięczny

  Agregatory ofert – czyli co?

  Agregatory to serwisy, które zbierają informacje, ogłoszenia czy oferty różnych podmiotów w jednym miejscu. Dzięki nim klient nie musi np. szukać informacji (czy możliwości zakupu) na wielu stronach internetowych – wystarczy mu wizyta w jednym portalu.

  Tego typu agregatory można spotkać w wielu branżach. W świecie medycznym jest to oczywiście ZnanyLekarz.pl i Kliniki.pl. W kosmetologii jest to Booksy. U prawników najczęściej wspomina się SpecPrawnik. W branży gastronomicznej podobną funkcję pełni m.in. Pyszne.pl.

  Takie portale mają sporo plusów, takich jak np.:

  • możliwość prezentacji swojej oferty w serwisie o dużej rozpoznawalności,
  • opcja dokonania zakupu (lub umówienia wizyty) bezpośrednio w serwisie,
  • ułatwienie procesu umawiania wizyty lub dokonania zakupu dla klienta.

  W związku z tym agregatory ofert to naprawdę istotny element strategii marketingu internetowego w wielu branżach. Jednak oczywiście w rzeczywistości nie jest tak kolorowo. Dla placówki medycznej, kancelarii czy restauracji współpraca z takim serwisem oznacza także:

  • dodatkowe opłaty – które mogą być naliczane prowizyjnie (np. od złożonego zamówienia w portalu gastronomicznym albo umówionej wizyty w portalu medycznym czy kosmetycznym) lub w ramach wybranych planów abonamentowych (np. wizytówki premium w serwisach o lekarzach),
  • konieczność konkurowania z innymi placówkami w ramach danego portalu,
  • uzależnienie funkcjonowania profilu od zewnętrznego serwisu.

  W związku z tym zupełnie zrozumiałe jest to, że “bezprowizyjne” umówienie wizyty za pośrednictwem strony internetowej jest o wiele bardziej pożądane niż to, które zostało dokonane przez portal.

  Agregator ofert nie jest więc konkurencją w pełnym tego słowa znaczeniu. Jeżeli masz w nim swój profil, to przecież dzięki niemu jesteś w stanie budować rozpoznawalność i zdobywać nowych klientów. Jednak – chyba lepiej jest pozyskiwać klientów “na własnych zasadach” i bez konieczności opłacania prowizji, prawda?

  Czy da się przegonić agregatory ofert?

  Mała klinika proktologiczna wydaje się być “na przegranej pozycji” w konfrontacji z dużym agregatorem ofert. Mniejsza skala działalności i niższy budżet marketingowy często prowadzą do tego, że strona kliniki będzie mieć znacznie gorsze wyniki niż profil w serwisie ZnanyLekarz.pl.

  Jednak – w Simpliteca tego typu zadania traktujemy jako wyzwanie, a nie jako barierę nie do przeskoczenia. Na przedstawionym wcześniej wykresie widać, że w ogólnej widoczności strona naszego klienta znajduje się wyżej od popularnych agregatorów ofert. Poniżej widać, jaka jest pozycja w odniesieniu do konkretnego zabiegu:

  Jak być wyżej niż znany lekarz?

  Nie zawsze udaje się uzyskać aż tak dobre wyniki. Jednak nawet na poniższym zestawieniu widać, że wpisując “proktolog Warszawa” to właśnie klinika naszego klienta pojawi się jako pierwszy po serwisie ZnanyLekarz.pl.

  Jak konkurować z agregatorami ofert? Simpliteca - marketing medyczny

  Kampanie internetowe ustawiamy także na nazwy konkretnych zabiegów. Dzięki temu użytkownikowi zainteresowanemu zabiegiem gastroskopii w Warszawie, strona naszego klienta wyświetli się wyżej niż najpopularniejsze agregatory oferty. W związku z tym zdecydowanie wzrasta szansa na umówienie wizyty nieobarczonej prowizją.

  Jak być wyżej niż znanylekarz?

  Podsumowanie

  Przegonienie agregatorów ofert nie jest oczywiście głównym celem takich kampanii. Jest jednak ich bardzo istotnym elementem składowym. Nie zawsze uda się to w każdym kanale marketingu internetowego, jednak warto się starać, aby być wysoko w każdym z nich. 

  Wyniki dostarczone dla naszego klienta pokazują, że można zajmować wysokie miejsca w TOP5 zarówno w mapach Google, Google Ads, jak i w wynikach organicznych. Jak widać – nawet ZnanyLekarz.pl nam nie straszny. 🙂


  4.9
  Oceń zawartość merytoryczną:
  4.9/5 - (7 votes)
  4.9
  Oceń zawartość merytoryczną:
  4.9/5 - (7 votes)

  KLIENT
  O WSPÓŁPRACY
  Z NAMI


  Magdalena Kwiatkowska
  Prezes zarządu Medispace

  Nasza współpraca z Simpliteca.com rozpoczęła się od działań związanych z poprawą widoczności w sieci oraz opieką nad naszymi kanałami komunikacji. W niedługim czasie poszerzyliśmy zakres współpracy o konsulting i pełne wsparcie w działaniach online.

  Filarem naszej współpracy jest profesjonalna wiedza, oraz brak agencyjnej biurokracji. Praca z zespołem Simpliteca jest wyjątkowo przyjemna, i nie przysparza nam dodatkowych, często niepotrzebnych zajęć. Tu liczą się konkrety, a te raportowane są w liczbach. Szczerze polecamy!

  ROZPOCZNIJ PRACĘ
  Z PROFESJONALISTAMI

  Paweł Moczulski
  właściciel Simpliteca.com

  Simpliteca.com to wyjątkowa firma. Tworzymy zgrany zespół specjalistów, który od 10 lat aktywnie wspiera małe i średnie firmy we wzroście i rozwoju. Przez te lata wspomogliśmy swoją wiedzą i doświadczeniem setki podmiotów, które dziś funkcjonują jako monopoliści w swoim obszarze.

  Pracujemy zdalnie, nie mamy swojego biura. Mimo to, tworzymy świetną atmosferę, budujemy długoletnie relacje i działamy efektywniej niż wiele tradycyjnych agencji marketingowych.

  Jeśli tylko czujesz, że Twoja firma stoi w miejscu, wskaźniki wzrostu dawno przestały rosnąć, a konkurencja odbiera Ci kolejnych klientów – odezwij się. Na pewno pomożemy!


  simpliteca@simpliteca.com+48 798 303 263Dołącz do nas

   Formularz kontaktowy

   Interesuje mnie

   Mój budżet miesięczny

   KORZYSTAMY Z

   meta
   google ads
   Google Analytics Logo
   google data studio
   brand24
   meta google ads Google Analytics Logo google data studio brand24