Niemal 500 konwersji w 3 miesiące! Kampania Google Ads dla pracowni RTG

W kampaniach Google Ads nie chodzi o same kliknięcia, tylko o pozyskanie jak największej liczby klientów i zwiększenie udziału w sieci wyszukiwania. Dobre określenie konwersji działań reklamowych w Google Ads i stała analiza wyników pozwala na dużą skuteczność przy niewielkim budżecie.

Mimo małego budżetu – który nie pozwalał na eksperymenty – zapewniliśmy imponujące wyniki. Niemal pół tysiąca konwersji w pierwszych 3 miesiącach pokazało, że kampania Google Ads dla działalności naszego klienta ma ogromny potencjał – i patrzymy na dalszą współpracę z dużym optymizmem. Ale do rzeczy!

Profil klienta i otoczenie rynkowe

Działalność: prześwietlenia RTG, pantomogram, tomografia, RTG zęba

Lokalizacja: Warszawa – dwie pracownie (już niebawem powstanie trzecia placówka)

Konkurencja: bardzo duża – widać to nawet w Google Ads, gdzie występuje 12 konkurentów na aukcje reklam

Pracownia RTG X RAY oferuje pełen zakres prześwietlenia RTG w dwóch lokalizacjach w Warszawie z bardzo dobrym dojazdem. Pacjent otrzymuje natychmiast wyniki na trzech nośnikach – wydruk, CD i online + opis badania. 

Nasze działania musiały uwzględnić silną konkurencją lokalną, która – jak pokazuje konkurencja w Google Ads – także aktywnie działa w zakresie reklamy internetowej.

Uznaliśmy, że aby zapewnić skuteczne działanie w Google Ads, potrzebne będą:

 • Jasno określone konwersje
 • Stała analiza i optymalizacja “na bieżąco”
 • Skupienie na lokalnym aspekcie kampanii
SZUKASZ WSPARCIA DLA SWOJEJ KLINIKI? WYPEŁNIJ FORMULARZ!

Nasze oferty są zawsze indywidualnie dostosowane do potrzeb klienta. Prosząc o wycenę, dostarcz nam jak najwięcej informacji, abyśmy mogli przygotować strategię dopasowaną do tej konkretnej marki. Po wysłaniu zapytania, otrzymasz ofertę w przeciągu 48 godzin.

  Formularz kontaktowy

  Interesuje mnie

  Mój budżet miesięczny

  Wyzwania

  Przed rozpoczęciem kampanii w Google Ads pojawiło się przed nami kilka wyzwań. Szczególnie uciążliwe mogły okazać się:

  • zablokowane listy odbiorców branża medyczna w Google Ads nie pozwala na zaplanowanie działań remarketingowych. Jest to bariera, której nie można przeskoczyć
  • niski budżet reklamowy klient przeznaczył na kampanię w Google Ads budżet do maksymalnie 2500 zł. To bardzo mało zważywszy na duże zainteresowanie usługami klienta oraz rosnącą konkurencję w branży. Taki budżet nie pozwolił nam na “eksperymenty” i musieliśmy oprzeć się wyłącznie na sprawdzonych metodach – jednocześnie dostarczając klientowi wyników, potwierdzających, że są to dobrze wydane pieniądze

  Metody

  Jak osiągnąć sukces w Google Ads mimo ograniczonego budżetu i dużej konkurencji? Sekret tkwi w odpowiednio dobranych metodach. Wiedząc jak wyglądają kampanie w tego typu branży oraz na jakie “pułapki” można się natknąć, stwierdziliśmy, że najważniejsze będą:

  • odpowiednio wybrane i skonfigurowane konwersje – analizując ruch na stronie doszliśmy do wniosku, że najważniejsze działania na stronie to:
   • Połączenia z reklam (min 5 sekund)
   • Wysłanie formularza
   • Kliknięcie w adres e-mail
   • Kliknięcie w numer telefonu
   • Skopiowanie danych kontaktowych
  • zoptymalizowane słowa kluczowe – wstrzymaliśmy frazy, które generowały tylko kliknięcia, nie przekładając się na konwersje. Jednocześnie każdą grupę reklamową złożyliśmy z powiązanych słów kluczowych, aby móc dopasować wyświetlane treści
  • korzystanie z grup reklamowych – uzupełniliśmy brakujące grupy reklamowe o 2 reklamy rozszerzone i 1 elastyczną (15 nagłówków). Dodaliśmy także brakujące rozszerzenia reklam, jak np.: ceny poszczególnych usług
  • dostosowanie stawek według harmonogramu reklam i urządzenia – zachowując dzienny budżet na określonym poziomie, postanowiliśmy zróżnicować cenę reklamy, w zależności od np. pory dnia
  • aspekt lokalny – w kampanii klienta dodaliśmy do słów kluczowych nazwę ulicy. Poza tym podzieliliśmy obszar kampanii na poszczególne dzielnice Warszawy, aby móc dostosować stawki według lokalizacji placówek. Jednocześnie chcieliśmy zminimalizować nietrafione kliknięcie – co zrobiliśmy dzięki wykluczeniu fraz wskazujących na zainteresowanie usługą w innym mieście, np.: rtg zęba Kraków (zastosowaliśmy dwie listy – jedną z polskimi, a drugą bez polskich znaków – żeby zminimalizować ryzyko)
  • stała optymalizacja – słowa kluczowe, które nie przynosiły oczekiwanych wyników dodawaliśmy do list słów wykluczających. Chroniło to przed “przepalaniem” budżetu na kliknięcia, które nie generowały konwersji

  Efekty

  Uzyskaliśmy 464 konwersje. To imponujący wynik, szczególnie jeśli uwzględni się 44% wzrost liczby konwersji w przedziale czasowym 1 sty – 31 mar 2021 (pogrubiona linia) w porównaniu do okresu poprzedniego 3 paź – 31 grudzień 2020 (przerywana linia).

  Wzrost liczby konwersji - screen z panelu Google Ads.
  Wzrost liczby konwersji – screen z panelu Google Ads.

  Widzimy gwałtowne wzrosty liczby konwersji uzależnione od dnia tygodnia. Dodatkowo koszt konwersji zmniejszył się z 15 zł na 13 zł – nie jest to wielki spadek ale cieszymy się z każdej zmiany na korzyść klienta.

  Wzrost udziału w sieci wyszukiwania o 37% w przedziale czasowym 1 sty – 31 mar 2021 (pogrubiona linia) w porównaniu do okresu poprzedniego 3 paź – 31 grudzień 2020 (przerywana linia).

  Wzrost udziału w sieci wyszukiwania. Screen z panelu Google Ads.
  Wzrost udziału w sieci wyszukiwania. Screen z panelu Google Ads.

  Efekty kampanii pokazały, że nasz założenia dotyczące ustalonych konwersji wymagają pewnej korekty. Szczegółowe wyniki działań powodujących pożądane działania na stronie wyglądają następująco:

  Szczegółowe wyniki działań powodujących konwersje. Screen z panelu Google Ads.
  Szczegółowe wyniki działań powodujących konwersje. Screen z panelu Google Ads.

  Ponad 380 konwersji wiązało się z kliknięcie w numer telefonu na stronie. Jest to bardzo dobry wynik. Bezpośrednich połączeń z reklamy trwających min 5 sekund było aż 51. Z kolei najsłabsze wyniki odnotowały działania związane z wysyłką formularza czy kliknięciem w adres e-mail na stronie.

  Następne cele?

  Dalsza kampania w Google Ads zapowiada się obiecująco. Na pewno – gdy pojawi się nowa lokalizacja – w pierwszym kroku dodamy ją do reklam. Także w przypadku wprowadzenia nowych usług, konieczne będzie dodanie nowych grup reklamowych.

  To jednak nie wszystko – w dalszym ciągu konieczna jest analiza wyszukiwanych haseł. Dzięki temu możliwe jest optymalizowanie kampanii. Liczymy na to, że przełoży się to także na zmniejszenie kosztu konwersji – nawet do 10 zł.

  Case ten będzie przez nas aktualizowany wraz ze zmianami sytuacji.


  4.8
  Oceń zawartość merytoryczną:
  4.8/5 - (5 votes)
  4.8
  Oceń zawartość merytoryczną:
  4.8/5 - (5 votes)

  KLIENT
  O WSPÓŁPRACY
  Z NAMI


  Marcin Gielec
  XRAY - sieć placówek cyfrowej diagnostyki stomatologicznej

  Zespół Simpliteca jest odpowiedzialny za promocję naszych gabinetów w zakresie pozycjonowania oraz kampanii Google Ads. Jesteśmy liderem w poszczególnych dzielnicach, a jako sieć jesteśmy obecni w ścisłej czołówce w wynikach wyszukiwania w Warszawie.

  Dziękujemy i polecamy każdemu, kto dba o swój biznes.

  ROZPOCZNIJ PRACĘ
  Z PROFESJONALISTAMI

  Paweł Moczulski
  właściciel Simpliteca.com

  Simpliteca.com to wyjątkowa firma. Tworzymy zgrany zespół specjalistów, który od 10 lat aktywnie wspiera małe i średnie firmy we wzroście i rozwoju. Przez te lata wspomogliśmy swoją wiedzą i doświadczeniem setki podmiotów, które dziś funkcjonują jako monopoliści w swoim obszarze.

  Pracujemy zdalnie, nie mamy swojego biura. Mimo to, tworzymy świetną atmosferę, budujemy długoletnie relacje i działamy efektywniej niż wiele tradycyjnych agencji marketingowych.

  Jeśli tylko czujesz, że Twoja firma stoi w miejscu, wskaźniki wzrostu dawno przestały rosnąć, a konkurencja odbiera Ci kolejnych klientów – odezwij się. Na pewno pomożemy!


  simpliteca@simpliteca.com+48 798 303 263Dołącz do nas

   Formularz kontaktowy

   Interesuje mnie

   Mój budżet miesięczny

   KORZYSTAMY Z

   meta
   google ads
   Google Analytics Logo
   google data studio
   brand24
   meta google ads Google Analytics Logo google data studio brand24