Monopol w Google dla kliniki podologicznej

Czasem zdarza się tak, że agencja marketingowa nie dostarcza wyników. Klient zawiedziony marnotrawionym budżetem zaczyna szukać innej firmy, której może powierzyć realizację działań promocyjnych. W ten właśnie sposób rozpoczęliśmy współpracę z kliniką podologiczną z Wielkopolski. 

Szybko zdiagnozowaliśmy największe ogniska problemów, wzięliśmy się do działania i już po kilku tygodniach zanotowaliśmy imponujące wzrosty. Po kilku miesiącach zapewniliśmy naszemu Klientowi absolutnie dominującą pozycję w lokalnych indeksach wyszukiwania.

Jak zbudowaliśmy monopol w Google dla kliniki podologicznej?

Profil klienta i otoczenie rynkowe

Działalność: klinika podologiczna

Lokalizacja: Poznań

Konkurencja: duża

Klinika podologiczna w Poznaniu oferuje szereg usług związanych z zabiegami kosmetycznymi stóp oraz podochirurgią. W Poznaniu znajduje się kilka tego typu miejsc. Co wyróżnia naszego Klienta? 

Otóż jest to jedna z pierwszych klinik tego typu w Polsce. Oprócz tego placówka może pochwalić się fachowym zespołem medycznym oraz bardzo dobrą opinią pacjentów o poziomie świadczonych usług. Klinika udziela także szkoleń kierowanych do lekarzy czy personelu medycznego.

SZUKASZ WSPARCIA DLA SWOJEGO GABINETU? WYPEŁNIJ FORMULARZ!

Nasze oferty są zawsze indywidualnie dostosowane do potrzeb klienta. Prosząc o wycenę, dostarcz nam jak najwięcej informacji, abyśmy mogli przygotować strategię dopasowaną do tej konkretnej marki. Po wysłaniu zapytania, otrzymasz ofertę w przeciągu 48 godzin.

  Formularz kontaktowy

  Interesuje mnie

  Mój budżet miesięczny

  Wyzwania

  Gdy rozpoczęliśmy współpracę z Klientem, pojawiły się przed nami dwa główne problemy:

  • strona internetowa wymagająca przebudowy – choć strona miała estetyczny layout i była rozbudowana, to sposób jej działania pozostawiał wiele do życzenia. Czas ładowania strony był długi, zbliżający się do 10 sekund
  • mała widoczność mimo współpracy z agencją – choć nasz Klient już współpracował z agencją marketingową, to jednak nie dawało to wystarczających wyników. Mogło to świadczyć o tym, że na stronę zostały nałożone filtry, albo że konkurencja jest wyjątkowo “ufortyfikowana”

  Jednak wyzwania są po to, żeby je podejmować. Przeszliśmy zatem do doboru narzędzi marketingowych.

  Metody

  Opracowaliśmy plan działania, który obejmował następujące metody:

  • optymalizacja – mimo tego, że strona była obsługiwana przez agencję, przeprowadzony przez nas audyt SEO wykazał wiele nieprawidłowości. Niektóre podstrony miały nieuzupełnione opisy meta, w nagłówkach także panował nieporządek (podejście do hierarchizacji było delikatnie mówiąc pobłażliwe 😉 ). Wiedzieliśmy, że w jednym z pierwszych kroków musimy gruntownie przeanalizować strukturę strony i wprowadzić zmiany
  • poprawa szybkości strony – strona działała wolno, uzyskiwała kiepskie wyniki w PageSpeed Insights. Doskonale wiedzieliśmy, że taka witryna to ogromny problem dla wyszukiwarki Google, która premiuje szybkie działanie serwisu. Kompresja obrazów i ustawienie obsługi silników pamięci podręcznej po stronie hostingu – to tylko niektóre z kroków, których dokonaliśmy w pierwszym kroku
  • oczyszczenie kodu strony – po wprowadzeniu pierwszych zmian zauważyliśmy znaczną poprawę, jednak wiedzieliśmy, że to nie wystarczy. Strona korzystała z wielu wtyczek i widgetów do obsługi podstawowych działań. Wzajemnie blokujące się skrypty prowadziły do wyświetlania się drobnych błędów – niewidocznych dla użytkownika, ale dla przeglądarek – już tak. Konieczne było całkowite przepisanie strony na nowo. Zajęło nam to kilka tygodni – ale w zamian uzyskaliśmy czysty kod i doskonale działającą stronę
  • dostarczanie wartościowych treści – podrasowaliśmy treści na stronie internetowej naszego Klienta. Brakowało konkretnych korzyści dla odwiedzających oraz wezwań do działania. Zaczęliśmy przygotować wartościowe treści na bloga
  • pozyskiwanie wartościowych linków – klinika ma wypracowaną renomę, więc dlaczego nie wykorzystać tego do budowania renomy domeny? 🙂 Jako, że placówka działa na bardzo szeroką skalę, udało nam się uzyskać wiele wartościowych linków, które dodatkowo wspierają pozycjonowanie strony. Pozyskiwane były wyłącznie wartościowe linki – bez jakichkolwiek form marketingu szeptanego

  Efekty

  Klient miał za sobą współpracę, która nie przyniosła efektów, jakich oczekiwał. W związku z tym chcieliśmy dostarczyć pierwszych efektów jak najszybciej. Możemy pochwalić się kilkoma sukcesami:

  • monopol w Poznaniu – to co najważniejsze, czyli uzyskanie najwyższej pozycji w wyszukiwaniach pochodzących z rynku lokalnego, udało nam się uzyskać już w ciągu 2 miesięcy. Pozycję kliniki można śmiało określić jako dominującą – średnia pozycja to 2,2 – podczas gdy u najbliższego konkurenta jest to 9,8. Na najważniejsze frazy dla naszego klienta bez problemów utrzymujemy się w TOP3
  Zobacz jak zbudowaliśmy monopol w Google dla kliniki podologicznej?
  Jak zbudowaliśmy monopol w Google dla kliniki podologicznej?
  • trzykrotny wzrost liczby odwiedzin – 2021 r. przyniósł wzrost liczby odwiedzających od 1500 do niemal 4500 w skali miesiąca
  Jak zwiększyliśmy liczbę odwiedzających dla kliniki podologicznej?
  • doskonałe ogólnopolskie pozycje na niektóre frazy – strona naszego Klienta zyskuje także doskonałe pozycje w całej Polsce. Renoma kliniki sprawia, że nie są to wejścia “przepalone”. Zarówno szkolenia dla lekarzy, jak i podochirurgia są w stanie przyciągnąć zainteresowanych także z innych części województwa oraz sąsiednich regionów
  Sprawdź jak zwiększyliśmy liczbę odwiedzających dla kliniki podologicznej

  Następne cele?

  Współpraca z kliniką układa się doskonale. Zapewniamy stały wzrost liczby odwiedzin, które przekładają się na umówione wizyty. Na pewno nie byłoby to możliwe bez udoskonalonej, szybko działającej strony internetowej. Oprócz tego prowadzimy dla Klienta szeroko rozumiane działania w mediach społecznościowych.

  Szczególnie zadowoleni jesteśmy z działań prowadzonych w zakresie marketingu treści. Dzięki dostarczanym artykułom, pełnych porad i wartościowych informacji, przyczyniamy się do budowania eksperckiego wizerunku naszego Klienta. Liczymy na to, że przygotowane treści będą działać przez wiele lat – przyciągając odwiedzających z wyników organicznych w Google.

  Powyższy przykład pokazuje, że doświadczenie w marketingu medycznym przekłada się na doskonałe efekty podejmowanych działań. Chcesz dowiedzieć się, co możemy zaoferować Tobie? Napisz do nas!


  4.9
  Oceń zawartość merytoryczną:
  4.9/5 - (8 votes)
  4.9
  Oceń zawartość merytoryczną:
  4.9/5 - (8 votes)

  KLIENT
  O WSPÓŁPRACY
  Z NAMI


  Anna Litowińska
  Anmedica - gabinet podologiczny w Poznaniu

  Rozpoczęłam współpracę z Simpliteca, ponieważ poprzednia agencja nie była skuteczna oraz raportowała dane, które nie przekładały się w żaden sposób na efekty. Zespół Simpliteca wypromował moje usługi na lidera rynku lokalnego. Zaistniałam w świadomości moich nowych pacjentów.

  Serdecznie polecam usługi profesjonalistów.

  ROZPOCZNIJ PRACĘ
  Z PROFESJONALISTAMI

  Paweł Moczulski
  właściciel Simpliteca.com

  Simpliteca.com to wyjątkowa firma. Tworzymy zgrany zespół specjalistów, który od 10 lat aktywnie wspiera małe i średnie firmy we wzroście i rozwoju. Przez te lata wspomogliśmy swoją wiedzą i doświadczeniem setki podmiotów, które dziś funkcjonują jako monopoliści w swoim obszarze.

  Pracujemy zdalnie, nie mamy swojego biura. Mimo to, tworzymy świetną atmosferę, budujemy długoletnie relacje i działamy efektywniej niż wiele tradycyjnych agencji marketingowych.

  Jeśli tylko czujesz, że Twoja firma stoi w miejscu, wskaźniki wzrostu dawno przestały rosnąć, a konkurencja odbiera Ci kolejnych klientów – odezwij się. Na pewno pomożemy!


  simpliteca@simpliteca.com+48 502 159 342Dołącz do nas

   Formularz kontaktowy

   Interesuje mnie

   Mój budżet miesięczny

   KORZYSTAMY Z

   meta
   google ads
   Google Analytics Logo
   google data studio
   brand24
   meta google ads Google Analytics Logo google data studio brand24