TOP3 w Google na trudne specjalistyczne frazy medyczne

Gdy rozpoczynaliśmy współpracę marketingową z kliniką medyczną w Warszawie, zależało nam w szczególności na zwiększeniu widoczności strony w wyszukiwarce. Pierwsze wzrosty osiągnęliśmy bardzo szybko, a już po kilku miesiącach strona zaczęła wyświetlać się w TOP3 na frazy specjalistyczne. 

Co więcej – towarzysząca działaniom SEO kampania w Google Ads, mimo niewielkiego budżetu, zapewniła konwersję na wysokim poziomie – w przypadku niektórych słów kluczowych sięgającą niemal 35%.

TOP3 w Google na specjalistyczne frazy medyczne
Wzrosty, wzrosty i jeszcze raz wzrosty! Uwielbiamy takie wykresy 🙂

Profil klienta i otoczenie rynkowe

Działalność: medycyna ogólna, diagnostyka, leczenie specjalistyczne

Lokalizacja:  Warszawa

Konkurencja: duża

Centrum medyczne jest zlokalizowane na granicy warszawskiej Woli i Śródmieścia. Dużym atutem placówki jest zespół zgranych profesjonalistów specjalizujących się głównie w diagnostyce oraz leczeniu chorób wewnętrznych. Centrum medyczne posiada wieloletnią tradycję i jest mocno osadzone w świadomości warszawiaków.

Dobra lokalizacja sprawia jednak, iż w niedalekiej odległości znajdują się inne placówki medyczne. Są to między innymi oddziały sieciowych centrów medycznych Lux Med czy Enel-Med. Rynek usług medycznych jest w Warszawie bardzo konkurencyjny – z pewnością było to sporym wyzwaniem, ale nie takim, któremu nie dałoby się sprostać.

SZUKASZ WSPARCIA DLA SWOJEJ PLACÓWKI? WYPEŁNIJ FORMULARZ!

Nasze oferty są zawsze indywidualnie dostosowane do potrzeb klienta. Prosząc o wycenę, dostarcz nam jak najwięcej informacji, abyśmy mogli przygotować strategię dopasowaną do tej konkretnej marki. Po wysłaniu zapytania, otrzymasz ofertę w przeciągu 48 godzin.

  Formularz kontaktowy

  Interesuje mnie

  Mój budżet miesięczny

  Wyzwania

  Przystępując do działań, pojawiły się przed nami następujące wyzwania: 

  • niskiej jakości serwis www – nasz klient tuż przed rozpoczęciem współpracy z nami odebrał od podwykonawcy nową wersję serwisu WWW. Niestety – pozostawiała ona wiele do życzenia. Jakość wykonanej pracy pod względem architektury, optymalizacji oraz użyteczności była bardzo niska. Wiedzieliśmy, że trzeba działać szybko – konieczne było szybkie wdrożenie strategii optymalizacji treści
  • brak spójnej komunikacji – strona internetowa nie była jedynym problemem. Klient prowadził wprawdzie komunikację w mediach społecznościowych, jednak brakowało jej spójności. Mieliśmy świadomość, że aby uzyskać oczekiwane efekty, konieczne było postawienie na synergię (czyli harmonijne działanie) między różnymi kanałami pozyskania pacjenta. Wiedzieliśmy, że konieczne będzie znalezienie rozwiązania pozwalającego monitorować jednocześnie trzy kanały: pozycjonowanie, Google Ads oraz komunikację na Facebooku.

  Metody

  Wiedzieliśmy, że aby osiągnąć sukces na takim rynku, musimy postawić na kompleksową obsługę. Wykorzystaliśmy do tego: 

  • audyt SEO – gdy celem jest zwiększenie widoczności w wyszukiwarce, zawsze rozpoczynamy od gruntownego audytu SEO. Sprawdzamy czy strona jest zoptymalizowana dla wyszukiwarek oraz tworzymy listę obszarów, które wymagają poprawy. Poprzez odpowiednie nasycenie słowami kluczowymi, hierarchizację nagłówków czy wprowadzenie opisów META chcieliśmy przygotować stronę znacznie bardziej przyjazną dla wyszukiwarek
  • poprawę użyteczności strony – atrakcyjność dla wyszukiwarki to jedno, ale strona ma być przyjazna przede wszystkim dla użytkownika. To jeden z pierwszych kroków, który wymagał poprawy – w ciągu 2 miesięcy przebudowaliśmy architekturę strony na tyle, by zwiększyć jej użyteczność, czyli zapewnić użytkownikowi lepsze doświadczenie podczas wizyty w witrynie
  • pozycjonowanie lokalne w Warszawie – po przeprowadzeniu audytu rozpoczęliśmy kampanię na wybrane frazy kluczowe. Postawiliśmy głównie na lokalne pozycjonowanie w oparciu o frazy ze wskazaniem Warszawy
  • kampanię Google Ads w Warszawie – w prowadzonej kampanii Google Ads nacisk położyliśmy na zabiegi gastrologiczne. Takie wyspecjalizowanie pozwoliło nam dostarczyć naprawdę atrakcyjnych efektów, z którymi możesz zapoznać się nieco niżej
  • rozbudowę treści na stronie – postawiliśmy także na działania content-marketingowe, które wymagały tworzenia nowych treści na stronie internetowej. Nie tylko poprawiliśmy strony ofertowe, cennikowe czy usługowe, ale także rozpoczęliśmy regularną publikację wpisów blogowych
  • wzmocnienie ekspozycji wizytówki w Google Moja Firma – uzupełnienie informacji w Google Moja Firma, aktualizacja danych i uzupełnienie kategorii działalności pozwoliło na zwiększenie widoczności wizytówki w wyszukiwarce
  • ujednolicenie komunikacji – pozycjonowanie, Google Ads oraz media społecznościowe generowały osobne zapytania. Szukaliśmy rozwiązania pozwalającego nam monitorować zapytania dla każdego z kanałów oraz badać ich skuteczność. Z pomocą przyszedł nam system Medidesk – rozwiązanie pozwalające monitorować i analizować połączenia przychodzące do placówki medycznej. Dzięki współpracy z Medidesk znacznie poprawiliśmy konwersje w naszych działaniach.

  Równolegle prowadzone były inne działania marketingowe i PR’owe.

  Efekty

  Na efekty naszych specjalistycznych działań marketingowych nie musieliśmy czekać długo. Strategia okazała się bardzo trafna. Serwis w zawrotnym tempie zyskał wysoką widoczność w indeksie Google.

  Aktualny raport pozycji promowanych fraz:

  Jak zajmować pozycje w TOP3 na specjalistyczne frazy medyczne?
  Dobra kampania SEO może dostarczyć imponujących wyników.

  Dzięki kampanii SEO strona mocno zwiększyła swoją widoczność w Google, potwierdzają to poniższe wykresy:

  Wzrost widoczności serwisu w systemie AHREFS:

  Ruch organiczny i widoczność na frazy w TOP3, TOP10 i TOP100.
  Na powyższych wykresach widać wzrost ruchu oraz ogólny wzrost widoczności strony na frazy w TOP3, TOP10 i TOP100

  Wyniki kampanii Google Ads

  Jednak nie tylko SEO przyniosło efekty. Kampania Google Ads miała być uzupełnieniem do pozycjonowania. Sprawdziła się idealnie w tej roli, ponieważ dzięki niewielkiemu budżetowi oraz dobremu targetowaniu i optymalizacji pozyskujemy stale wiele wartościowych konwersji.

  Na poniższych wykresach widać, że kampania w Google Ads cechowała się wysoką konwersją. Średni CPC (czyli koszt za kliknięcie) oraz koszt konwersji także napawają optymizmem.

  google ads placówki medycznej
  google ads placówki medycznej

  Następne cele?

  Promocja centrum medycznego na wyjątkowo rozbudowanym i konkurencyjnym rynku stolicy to duże wyzwanie. Chyba nigdzie w kraju nie ma takiego zagęszczenia placówek – zarówno wspieranych przez NFZ, jak i tych prywatnych. Jednak uzyskane przez nas efekty pokazują, że nawet na takim trudnym rynku można spodziewać się doskonałych wyników.

  Z klientem współpracujemy już długi czas. Wspólnie przetrwaliśmy pierwsze lockdowny i układamy sobie relacje w nowej rzeczywistości. W dalszym ciągu generujemy wysokie wzrosty ruchu – na poziomie 35 tys. unikalnych użytkowników miesięcznie.

  Pokazuje to, że w Simpliteca wiemy, jak skutecznie zwiększać rozpoznawalność i pozyskiwać klientów dla placówek medycznych.

  Case ten będzie przez nas aktualizowany wraz ze zmianami sytuacji.


  4.3
  Oceń zawartość merytoryczną:
  4.3/5 - (6 votes)
  4.3
  Oceń zawartość merytoryczną:
  4.3/5 - (6 votes)

  KLIENT
  O WSPÓŁPRACY
  Z NAMI


  Magdalena Kwiatkowska
  Prezes zarządu Medispace

  Nasza współpraca z Simpliteca.com rozpoczęła się od działań związanych z poprawą widoczności w sieci oraz opieką nad naszymi kanałami komunikacji. W niedługim czasie poszerzyliśmy zakres współpracy o konsulting i pełne wsparcie w działaniach online.

  Filarem naszej współpracy jest profesjonalna wiedza, oraz brak agencyjnej biurokracji. Praca z zespołem Simpliteca jest wyjątkowo przyjemna, i nie przysparza nam dodatkowych, często niepotrzebnych zajęć. Tu liczą się konkrety, a te raportowane są w liczbach. Szczerze polecamy!

  ROZPOCZNIJ PRACĘ
  Z PROFESJONALISTAMI

  Paweł Moczulski
  właściciel Simpliteca.com

  Simpliteca.com to wyjątkowa firma. Tworzymy zgrany zespół specjalistów, który od 10 lat aktywnie wspiera małe i średnie firmy we wzroście i rozwoju. Przez te lata wspomogliśmy swoją wiedzą i doświadczeniem setki podmiotów, które dziś funkcjonują jako monopoliści w swoim obszarze.

  Pracujemy zdalnie, nie mamy swojego biura. Mimo to, tworzymy świetną atmosferę, budujemy długoletnie relacje i działamy efektywniej niż wiele tradycyjnych agencji marketingowych.

  Jeśli tylko czujesz, że Twoja firma stoi w miejscu, wskaźniki wzrostu dawno przestały rosnąć, a konkurencja odbiera Ci kolejnych klientów – odezwij się. Na pewno pomożemy!


  simpliteca@simpliteca.com+48 798 303 263Dołącz do nas

   Formularz kontaktowy

   Interesuje mnie

   Mój budżet miesięczny

   KORZYSTAMY Z

   meta
   google ads
   Google Analytics Logo
   google data studio
   brand24
   meta google ads Google Analytics Logo google data studio brand24