Pełen kalendarz zabiegów oraz 428% wzrostu ruchu organicznego

Cztery razy więcej odwiedzających stronę kliniki chirurgii plastycznej? Marketing specjalistyczny sprawia, że jest to możliwe – i to w naprawdę krótkim czasie. Potrzebowaliśmy niecałego roku, aby wypracować 428% wzrostu wizyt na stronie. 

Wskaźniki – wskaźnikami, jednak najważniejsze jest to, że nasze działania marketingowe zaowocowały zapełnieniem pełnego kalendarza zabiegów na… pół roku do przodu!

Klienci trafiają do kliniki dzięki frazom takim jak “operacja plastyczna piersi”, “chirurgia plastyczna” czy “operacja nosa”. Nawet na tak pożądane słowa kluczowe pozyskaliśmy topowe miejsca w Google – w samej Warszawie, jak i całej Polsce.

pozycjonowanie i marketing kliniki
Ponad 4-krotny wzrost ruchu organicznego w Google.

Profil klienta i otoczenie rynkowe

Działalność: chirurgia plastyczna i estetyczna, zabiegi korekcji piersi, nosów, uszu, brzuchów, operacje korekcji płci

Lokalizacja: Warszawa

Konkurencja: bardzo duża

Klinika chirurgii naszego klienta oferuje zabiegi na najwyższym poziomie. Warszawa jest jednak miejscem, w którym tego typu placówek jest naprawdę dużo. W naszych działaniach musieliśmy uwzględnić silną konkurencję lokalną. Są to zarówno kliniki istniejące od lat, jak i ciągle powstające nowe podmioty medycyny estetycznej.

Klinika chirurgii plastycznej z którą współpracujemy ma bardzo dobrą lokalizację, blisko centrum Warszawy. Zabiegi oferowane w klinice są na tyle poważne, że zainteresowany pacjent będzie chciał przyjechać do Warszawy z innego miasta, jeśli zależy mu na jakości.

Uznaliśmy, iż placówka potrzebuje:

 • Promocji na obszarze całej Warszawy, ale także na terenie całego kraju
 • Zwiększonej ekspozycji w Google Maps
 • Zbudowania zaufania do marki w wyszukiwarce i w social mediach
 • Jasnych i prostych treści dotyczących chirurgii plastycznej dla potencjalnych pacjentów
SZUKASZ WSPARCIA DLA SWOJEJ KLINIKI? WYPEŁNIJ FORMULARZ!

Nasze oferty są zawsze indywidualnie dostosowane do potrzeb klienta. Prosząc o wycenę, dostarcz nam jak najwięcej informacji, abyśmy mogli przygotować strategię dopasowaną do tej konkretnej marki. Po wysłaniu zapytania, otrzymasz ofertę w przeciągu 48 godzin.

  Formularz kontaktowy

  Interesuje mnie

  Mój budżet miesięczny

  Wyzwania

  Każda współpraca wiąże się z wyzwaniami. W tym wypadku stanęło przed nami kilka bardzo istotnych kwestii, z którymi musieliśmy się zmierzyć:

  • konkurencja mocno osadzona na rynku – nasza klinika chirurgii plastycznej jest jedną z wielu placówek na rynku. Układając strategię promocji musieliśmy liczyć się z tym, że będziemy walczyć z firmami mającymi lata doświadczenia, a niekiedy status legendy chirurgii estetycznej. Ich lekarze są stałymi bywalcami specjalistycznych programów telewizyjnych
  • tematy tabu – o ile plastyka uszu czy piersi wydają się dość popularne, o tyle implanty prącia czy korekta płci są zabiegami budzącymi wśród niektórych mieszane uczucia. Zastanawialiśmy się, jak ułożyć plan komunikacji, aby treści niszowe nie odstraszały potencjalnych pacjentów od serwisu. Wiedzieliśmy, że musimy dokonać podziału kanałów, z których korzystamy – tak, aby mniej popularne treści prezentować wyłącznie zainteresowanym, unikając niepotrzebnego angażowania ludzi niezainteresowanych ofertą
  • konieczność tworzenia wartościowych treści i edukowania odbiorcy – wiedzieliśmy, że w tym temacie trzeba skupić się na tworzeniu merytorycznych artykułów, wpisów i komunikatów. Żeby wzmocnić widoczność placówki, musieliśmy skupiać się na wyjaśnianiu specyfiki wielu niszowych zabiegów, co przełożyłoby się na budowanie wiarygodności.

  Metody

  W ramach przyjętej strategii marketingowej dla naszej kliniki postanowiliśmy postawić na:

  • audyt SEO – który został ukierunkowany na nowe oraz obecne już w indeksie frazy kluczowe. Musieliśmy dokładnie przebadać stronę internetową placówki w celu znalezienia obszarów wymagających poprawy
  • pozycjonowanie lokalne – w następnym kroku zabraliśmy się za same działania SEO. Skupiliśmy się m.in. na budowaniu pozycji fraz dotyczących zabiegów piersi czy nosa
  • budowę bazy treści wyjaśniających tajniki chirurgii plastycznej – w branży medycznej ogromnie ważny jest wizerunek. W celu budowania wiarygodności przygotowaliśmy mnóstwo wartościowego contentu, który pozwolił dzielić się ekspercką wiedzą. Naszym celem było opracowanie ciekawej architektury informacji, gdzie treści kontrowersyjne były eksponowane tylko w wybranych, powiązanych z nimi sekcjach
  • działania wokół profilu Google Moja Firma – uzupełnienie informacji i aktualizacja kategorii w profilu Google Moja Firma miały na celu zwiększenie widoczności tej skutecznej wizytówki w wyszukiwarce
  • pozyskiwanie rekomendacji – doskonale zdajemy sobie sprawę, że opinie pacjentów są niezwykle istotne w budowaniu wiarygodności placówki medycyny estetycznej. Podjęliśmy działania mające na celu zaktywizowanie klientów kliniki i zachęcenie do pozostawiania rekomendacji zarówno w Google Moja Firma, jak i w serwisach z opiniami o lekarzach jak znanylekarz.pl
  • współpraca z blogerami i twórcami – podczas współpracy postawiliśmy również na influencer marketing. Rozpoczęliśmy współpracę z lifestyle’owymi blogerami oraz twórcami piszącymi o seksualności i tematach pokrewnych
  • treści sponsorowane – kolejną metodą, z której korzystaliśmy były publikacje artykułów w serwisach o zdrowiu i urodzie. Dzięki obecności w tego typu miejscach, placówka stale zyskuje rozpoznawalność

  Bardzo lubimy współpracować ze świadomymi klientami. Tak właśnie było w tym wypadku. Klient podjął na własną rękę działania w obszarze prowadzenia profilu kliniki na Facebooku oraz uruchomienia kampanii reklamowej Google Ads. Równolegle prowadzone były działania offline skupiające się na mediach tradycyjnych.

  Efekty

  Systematyczne i przemyślane działania pozwoliły nam w dość krótkim czasie osiągnąć oczekiwane efekty. Szybko staliśmy się stałym bywalcem topowych pozycji na najpopularniejsze zapytania potencjalnych pacjentów. Zaczęliśmy gromadzić coraz bardziej wartościowy ruch, przekładający się na kolejne wizyty. 

  Oznaczało to aktywne pozyskiwanie nowych pacjentów na wizyty kontrolne oraz na zabiegi. Już w czwartym miesiącu naszej współpracy podnieśliśmy widoczność serwisu o 80%. Jednak dopiero przedział 8 miesięcy pozwolił wynikom wystrzelić do rekordowych liczb.

  Aktualny raport pozycji promowanych fraz:

  Zabiegi korekty piersi:

  pozycjonowanie kliniki chirurgii plastycznej

  Zabiegi korekty nosa:

  marketing kliniki chirurgii plastycznej

  Indeks [m] oznacza pozycje dla urządzeń mobilnych.

  Zbudowanie odpowiedniej strategii pozwoliło nam wejść na wysokie pozycje dla wielu fraz, generujących znaczne przychody dla naszej kliniki.

  Konkurencyjne witryny i ich średnia pozycja na tle naszej kliniki:

  marketing kliniki chirurgii estetycznej

  Dzięki dobrze dobranej treści w serwisie jesteśmy w stanie konkurować o ruch potencjalnych pacjentów z dużymi serwisami i operatorami. Obrana strategia okazała się bardzo trafna. Serwis w bardzo szybkim tempie zyskał wysoką widoczność w indeksie Google.

  Pełen kalendarz wizyt i wzrost ruchu organicznego Simpliteca

  Frazy wyszukiwane i kliknięcia

  Najczęstsze zapytania dla klienta Simpliteca

  Następne cele?

  Oczywiście to dopiero początek. Prowadzenie marketingu kliniki chirurgii plastycznej to wyzwanie, które daje nam wiele satysfakcji. Doskonale pokazuje, jak wiele dobrych rzeczy jesteśmy w stanie zrobić dzięki specjalistycznym kompetencjom. Chcemy, aby klinika stała się liderem wyszukiwań na frazy związane z zabiegami chirurgii estetycznej w Warszawie, a – w nieco szerszej perspektywie – także w całej Polsce.

  Case ten będzie przez nas aktualizowany wraz ze zmianami sytuacji.


  4.8
  Oceń zawartość merytoryczną:
  4.8/5 - (5 votes)
  4.8
  Oceń zawartość merytoryczną:
  4.8/5 - (5 votes)

  KLIENT
  O WSPÓŁPRACY
  Z NAMI


  Łukasz Borowicz
  Dyrektor komunikacji Timeless

  Cenię sobie współpracę z firmą Simpliteca, głównie ze względu na ich elastyczność oraz proaktywne podejście do obsługi. Wiele zmian wprowadzonych w obszarze strony internetowej wpłynęło na wzrost zainteresowania konsultacjami i pierwszymi wizytami.

  Nasze działania owocują nie tylko wzrostem widoczności, a co za tym idzie, rentowności kliniki, ale także wieloma usprawnieniami, które wspierają naszych pacjentów. W obszarze tej firmy skupione są wszelkie kompetencje, których nam brakowało.

  ROZPOCZNIJ PRACĘ
  Z PROFESJONALISTAMI

  Paweł Moczulski
  właściciel Simpliteca.com

  Simpliteca.com to wyjątkowa firma. Tworzymy zgrany zespół specjalistów, który od 10 lat aktywnie wspiera małe i średnie firmy we wzroście i rozwoju. Przez te lata wspomogliśmy swoją wiedzą i doświadczeniem setki podmiotów, które dziś funkcjonują jako monopoliści w swoim obszarze.

  Pracujemy zdalnie, nie mamy swojego biura. Mimo to, tworzymy świetną atmosferę, budujemy długoletnie relacje i działamy efektywniej niż wiele tradycyjnych agencji marketingowych.

  Jeśli tylko czujesz, że Twoja firma stoi w miejscu, wskaźniki wzrostu dawno przestały rosnąć, a konkurencja odbiera Ci kolejnych klientów – odezwij się. Na pewno pomożemy!


  simpliteca@simpliteca.com+48 798 303 263Dołącz do nas

   Formularz kontaktowy

   Interesuje mnie

   Mój budżet miesięczny

   KORZYSTAMY Z

   meta
   google ads
   Google Analytics Logo
   google data studio
   brand24
   meta google ads Google Analytics Logo google data studio brand24