Skuteczny content marketing – od 500 do 75 000 wejść miesięcznie

Content is king? Ten bon mot jest w ostatnich latach odmieniany na dziesiątki sposobów – wszystko po to, aby przekonać nieprzekonanych, że dobre treści na stronie faktycznie mają siłę oddziaływania. Ale jeżeli nie chcesz się opierać na samych zamierzeniach – zobacz, jak dobry marketing treści jest w stanie przełożyć się na wzrosty odwiedzin na stronie medycznej.

Połączenie skutecznego content marketingu oraz pozycjonowania typu long-tail doprowadziło do niespotykanego wzrostu u naszego klienta. Na przestrzeni ostatnich kilkunastu miesięcy zapewniamy placówce medycznej stały wzrostu liczby wejść – co umożliwiło zajęcie i utrzymanie pozycji lidera tematycznego na rynku. Zobacz, jak to robimy.

Od 500 do 75 000 wejść miesięcznie dla placówki medycznej

Content marketing – czyli skuteczne treści

Marketing treści – czyli content marketing – to zarządzanie publikowanymi treściami w celu przyciągnięcia uwagi użytkownika. Content to tak naprawdę wszystko, co publikujesz na stronie. Mogą to być wpisy blogowe, artykuły eksperckie czy po prostu rozbudowana treść umieszczona w różnych miejscach witryny.

Każda treść jest publikowana w konkretnym celu. Nie chodzi o to, żeby produkować kolejne wpisy, które niczego nikomu nie dają. Jeżeli artykuł nie generuje ruchu na stronie – to znaczy, że treści nie trafiają do nikogo. Taki tekst jest po prostu niepotrzebny.

W Simpliteca doskonale wiemy, jak tworzyć treści, które przyciągają uwagę i oferują czytelnikowi praktyczne rozwiązania. Jak to robimy?

 • Nie owijamy w bawełnę
 • Dostarczamy praktycznych porad
 • Mamy wypracowane schematy działania

  Formularz kontaktowy

  Interesuje mnie

  Mój budżet miesięczny

  Co udało nam się osiągnąć?

  Wykorzystując content marketing zapewniliśmy naszemu Klientowi ogromny wzrost liczby odwiedzin – od 500 użytkowników miesięcznie do ponad 75 000.

  Bardzo wiele z tych wejść pochodzi z tzw. fraz długiego ogona – czyli fraz składających się z 3 lub więcej słów. Takie frazy są wyszukiwane znacznie rzadziej niż frazy generyczne (takie jak np. “kolonoskopia”). Frazy long-tail są najczęściej umieszczane we wpisach blogowych, które służą rozwiązaniu jakiegoś problemu, przez który na stronie pojawia się odwiedzający.

  Zobacz, jakie zapytania użytkowników generują największą liczbę kliknięć na stronie. 

  Od 500 do 75 000 wejść miesięcznie dla placówki medycznej - Simpliteca

  Z powyższej tabeli wynika, że użytkownik korzysta z Google w poszukiwaniu rozwiązania konkretnego problemu. Gdy takie rozwiązanie znajdzie na stronie Klienta – to korzysta na tym wizerunek placówki oraz wzrasta szansa na dokonanie konwersji (umówienia wizyty). 

  Jeżeli strona internetowa naszego klienta wyświetli się użytkownikowi wpisującemu daną frazę – zostanie ona zakwalifikowana jako “wyświetlenie”. Jeżeli użytkownik kliknie w link w indeksie wyszukiwania – będzie zakwalifikowana jako “kliknięcie”. Jak widzisz – bardzo wiele z tego typu fraz długiego ogona ma bardzo wysoką klikalność – oznacza to, że jeżeli link zostanie wyświetlony w wynikach, to 1 na 2 osoby w niego klikną. To naprawdę dużo. 

  Dzięki wykorzystaniu:

  • rozbudowanego audytu słów kluczowych
  • analizy konkurencji
  • zdolności do tworzenia tresci odpowiadajacych na zapotrzebowania klienta
  • umiejętności naturalnego wplatania słów kluczowych typu long-tail w różne miejsca na stronie

  sprawiamy, że content jest skuteczny. Nie jest on po prostu wpisem blogowym, który ginie w odmętach Internetu – a jest treścią, która przyciąga odwiedzających z konkretnym problemem. Takie niespotykane wyniki sprawiają, że nasz Klient staje się lokalnym liderem w danej tematyce.

  Spójrz jeszcze na poniższy wynik:

  Od 500 do 75 000 wejść miesięcznie dla placówki medycznej

  Jak widzisz – wśród słów kluczowych, na które pozycjonowana jest strona naszego klienta, niemal 90% znajduje się w pierwszej setce. Niemal 1000 haseł wpisanych do wyszukiwarki Google sprawi, że strona naszego klienta wyświetli się jako jeden z pierwszych trzech wyników (TOP3).

  Podsumowanie

  Wejścia z ruchu organicznego to zawsze duży sukces marketingu treści. To właśnie dzięki wartościowym informacjom możesz liczyć na to, że użytkownik odwiedzi Twoją stronę – bez perswazyjnych, płatnych reklam. W ten sposób budujesz swój wizerunek i pokazujesz, że jesteś ekspertem w swojej dziedzinie. W marketingu medycznym to korzyść nie do przecenienia.

  Chcesz dowiedzieć się, jak rozwinąć content marketing na swojej stronie? Napisz do nas. Chętnie pomożemy Ci w dostarczaniu wartościowych treści oraz przedstawimy Ci, jakie inne narzędzia możesz wykorzystać by zdobywać nowych klientów.


  5.0
  Oceń zawartość merytoryczną:
  5/5 - (2 votes)
  5.0
  Oceń zawartość merytoryczną:
  5/5 - (2 votes)

  KLIENT
  O WSPÓŁPRACY
  Z NAMI


  Magdalena Kwiatkowska
  Prezes zarządu Medispace

  Nasza współpraca z Simpliteca.com rozpoczęła się od działań związanych z poprawą widoczności w sieci oraz opieką nad naszymi kanałami komunikacji. W niedługim czasie poszerzyliśmy zakres współpracy o konsulting i pełne wsparcie w działaniach online.

  Filarem naszej współpracy jest profesjonalna wiedza, oraz brak agencyjnej biurokracji. Praca z zespołem Simpliteca jest wyjątkowo przyjemna, i nie przysparza nam dodatkowych, często niepotrzebnych zajęć. Tu liczą się konkrety, a te raportowane są w liczbach. Szczerze polecamy!

  ROZPOCZNIJ PRACĘ
  Z PROFESJONALISTAMI

  Paweł Moczulski
  właściciel Simpliteca.com

  Simpliteca.com to wyjątkowa firma. Tworzymy zgrany zespół specjalistów, który od 10 lat aktywnie wspiera małe i średnie firmy we wzroście i rozwoju. Przez te lata wspomogliśmy swoją wiedzą i doświadczeniem setki podmiotów, które dziś funkcjonują jako monopoliści w swoim obszarze.

  Pracujemy zdalnie, nie mamy swojego biura. Mimo to, tworzymy świetną atmosferę, budujemy długoletnie relacje i działamy efektywniej niż wiele tradycyjnych agencji marketingowych.

  Jeśli tylko czujesz, że Twoja firma stoi w miejscu, wskaźniki wzrostu dawno przestały rosnąć, a konkurencja odbiera Ci kolejnych klientów – odezwij się. Na pewno pomożemy!


  simpliteca@simpliteca.com+48 502 159 342Dołącz do nas

   Formularz kontaktowy

   Interesuje mnie

   Mój budżet miesięczny

   KORZYSTAMY Z

   meta
   google ads
   Google Analytics Logo
   google data studio
   brand24
   meta google ads Google Analytics Logo google data studio brand24