Topowe pozycje dla kliniki stomatologicznej w UK

Niekiedy prowadzone działania marketingowe dla klienta nie ograniczają się wyłącznie do marketingu na terenie naszego kraju. Tak jest w przypadku kliniki stomatologicznej, która działa w Wielkiej Brytanii. Oferta placówki jest przeznaczona przede wszystkim dla polskich pacjentów. Zobacz, jak pomogliśmy naszemu klientowi trafić do Polaków mieszkających na Wyspach.

Profil klienta i otoczenie rynkowe

Działalność: stomatologia, ortodoncja, chirurgia stomatologiczna, protetyka

Lokalizacja: Londyn, Wielka Brytania

Konkurencja: bardzo duża

W Londynie – jednym z największych miast w Europie – konkurencja jest naprawdę duża. Jednak nasz klient kieruje swoją ofertę przede wszystkim do polskiego pacjenta. Dla wielu pacjentów jest to atut – ale nie dla wszystkich.

SZUKASZ WSPARCIA DLA SWOJEJ FIRMY? WYPEŁNIJ FORMULARZ!

Nasze oferty są zawsze indywidualnie dostosowane do potrzeb klienta. Prosząc o wycenę, dostarcz nam jak najwięcej informacji, abyśmy mogli przygotować strategię dopasowaną do tej konkretnej marki. Po wysłaniu zapytania, otrzymasz ofertę w przeciągu 48 godzin.

  Formularz kontaktowy

  Interesuje mnie

  Mój budżet miesięczny

  Wyzwania

  Przy współpracy z tym klientem, główne wyzwania, na jakie napotkaliśmy to:

  • powyżej wspomniana konkurencja – liczba gabinetów w Londynie jest duża, nie każdy polskim pacjent zdecyduje się na leczenie kierując się wyłącznie kwestią obsługi w rodzimym języku. Konieczne było wyeksponowanie atutów placówki

  mała funkcjonalność i niska pozycja strony – w momencie, gdy rozpoczynaliśmy współpracę, klinika funkcjonowała na rynku już od wielu lat. Strona była powolna, a jej obsługa była mało intuicyjna dla odwiedzającego

  Metody

  Znając sytuację klienta, zdecydowaliśmy się na następujące metody:

  • audyt SEO – na początku dokładnie zbadaliśmy stronę naszego klienta, aby zdiagnozować możliwe problemy z indeksacją witryny i opracować harmonogram działań
  • stworzenie nowej strony – strona działała wolno i miała przestarzały design. Wspólnie z klientem zdecydowaliśmy, że lepiej będzie stworzyć ją od nowa, zamiast próbować ją przebudowywać. Napisanie strony od nowa pozwoliło na uzyskanie nowoczesnej i funkcjonalnej witryny – o czym piszemy w odrębnym case study
  • pozycjonowanie lokalne – pozycjonowanie gabinetu stomatologicznego musiało skupić się na aspektach lokalnych oraz kwestiach językowych. W odróżnieniu od gabinetów promowanych w Polsce – w działaniach należało uwzględnić nie tylko kryterium geograficzne, ale także narodowościowe
  • content marketing – na stronie uruchomiliśmy blog, na którym regularnie publikowane są ciekawe wpisy. Jednocześnie na stronie przygotowaliśmy szereg opisów poszczególnych usług oferowanych przez gabinet. Szczegółowy opis oferty – włącznie ze wskazówkami dotyczącymi przygotowania do wizyty oraz ewentualnej rekonwalescencji – sprawia, że strona dostarcza odwiedzającemu dużo wartościowych informacji
  • marketing opinii – przygotowaliśmy dla naszego klienta pakiet wskazówek dotyczących aktywnego pozyskiwania opinii. Zadbaliśmy o zaktualizowanie informacji w internetowych wizytówkach (w tym Google Moja Firma), żeby pacjenci mieli do dyspozycji jak najwięcej miejsc, w których mogą publikować rekomendacje.

  Efekty

  Pozycjonowanie gabinetu stomatologicznego w UK przyniosło bardzo atrakcyjne efekty. Zajmujemy miejsca w TOP10 dla najważniejszych stomatologicznych fraz kluczowych w Londynie.

  Dzięki współpracy z nami, klient zdobywa pozycje w TOP10.
  Dzięki współpracy z nami, klient zdobywa pozycje w TOP10.

  Następne cele?

  Dalej współpracujemy z klientem, w celu uzyskania jeszcze wyższych pozycji. Stopniowo poszerzamy także pakiet fraz, na które pozycjonujemy stronę kliniki. 

  Case ten będzie przez nas aktualizowany wraz ze zmianami sytuacji.


  4.3
  Oceń zawartość merytoryczną:
  4.2/5 - (4 votes)
  4.3
  Oceń zawartość merytoryczną:
  4.2/5 - (4 votes)

  KLIENT
  O WSPÓŁPRACY
  Z NAMI


  Magdalena Latos
  Diamond Dental Clinic - klinika stomatologiczna w Londynie

  Szukaliśmy do naszej kliniki w Londynie specjalistów, którzy znają się na rynku medycznym. Dziś mogę powiedzieć, że nam się udało. Simpliteca prowadzi dla nas działania SEO oraz SEM z niebywałą skutecznością. Docieramy do naszej grupy docelowej i cieszymy się napływem pacjentów pierwszowizytowych!

  ROZPOCZNIJ PRACĘ
  Z PROFESJONALISTAMI

  Paweł Moczulski
  właściciel Simpliteca.com

  Simpliteca.com to wyjątkowa firma. Tworzymy zgrany zespół specjalistów, który od 10 lat aktywnie wspiera małe i średnie firmy we wzroście i rozwoju. Przez te lata wspomogliśmy swoją wiedzą i doświadczeniem setki podmiotów, które dziś funkcjonują jako monopoliści w swoim obszarze.

  Pracujemy zdalnie, nie mamy swojego biura. Mimo to, tworzymy świetną atmosferę, budujemy długoletnie relacje i działamy efektywniej niż wiele tradycyjnych agencji marketingowych.

  Jeśli tylko czujesz, że Twoja firma stoi w miejscu, wskaźniki wzrostu dawno przestały rosnąć, a konkurencja odbiera Ci kolejnych klientów – odezwij się. Na pewno pomożemy!


  simpliteca@simpliteca.com+48 798 303 263Dołącz do nas

   Formularz kontaktowy

   Interesuje mnie

   Mój budżet miesięczny

   KORZYSTAMY Z

   meta
   google ads
   Google Analytics Logo
   google data studio
   brand24
   meta google ads Google Analytics Logo google data studio brand24