Jeżeli jesteś bywalcem forów internetowych lub grup dyskusyjnych, to z pewnością zetknąłeś się już z poleceniami różnych produktów lub usług, z których inna osoba była zadowolona. Dobre opinie zawsze pozytywnie wpływają na zaufanie kupującego do wybieranego produktu lub usługi.

Czym jest marketing szeptany?

Marketing szeptany w internecie jest formą promowania usługi lub produktu. Polega on na zbieraniu pozytywnych opinii od zadowolonych klientów, którzy polecają  naszą firmę znajomym i przyjaciołom. Najbardziej popularną formą marketingu szeptanego jest aktualnie korzystnie w różnorodnych, branżowych for, gdzie można polecić produkt czy usługę. Z zasady marketing szeptany powinien pochodzić od zadowolonych klientów, jednak nie każda firma ma na tyle duży budżet, aby na przykład przekazać produkty do testów.

Jak zacząć marketing szeptany?

Jeżeli nie masz czasu na przeglądanie branżowych for i grup dyskusyjnych, to dobrym rozwiązaniem może  być zlecenie przeprowadzenia akcji marketingowej agencji reklamowej lub firmie zajmującej się pozycjonowaniem. Rozpoczynając akcję marketingu szeptanego należy pamiętać, że działania nie mogą być nachalne, lecz powinny wyglądać naturalnie. Nie należy więc linkować naszego produktu lub usługi na każdym możliwym forum. Grozić może za to nie tylko usunięcie niepożądanych linków, lecz także zbanowanie konta. Warto na każdym forum wykazać się aktywnością w różnych tematach, a dopiero później polecać swoje usługi czy produkt.

Wpływ marketingu szeptanego na pozycjonowanie

Marketing szeptany – choć może wydawać się czasochłonną formą promocji – ma dobry wpływ na pozycjonowanie naszej strony. Dzięki szeptance zdobywamy naturalne linki SEO, które pozwolą naszej stronie na zajęcie wyższej pozycji w wynikach wyszukiwania.