Marketing gabinetu podologicznego

Podologia to dość nowa specjalizacja w medycynie. Skupia się na problemach stóp i wywodzi się z kosmetologii. Dość prężny i dynamiczny rozwój tej dziedziny sprawił, iż w dość szybkim czasie powstało wiele gabinetów podologicznych oraz wielu podologów zaczęło potrzebować wsparcia w marketingu i pozycjonowaniu. Dzięki dobrym referencjom oraz świetnym wynikom mieliśmy okazję współpracować z kilkoma gabinetami podologicznymi. Poniżej przedstawiamy nasze obserwacje dotyczące tej kategorii specjalistów.

Nasze założenia:

Gabinety podologiczne jak i sami podolodzy to twory świeże w świadomości potencjalnych pacjentów. Ciężko jest reklamować coś o istnieniu czego ludzie jeszcze nie wiedzą. Nie można budować strategii marketingowej gabinetu podologicznego jeśli pacjent nie wie czym zajmuje się podolog. Dlatego w pierwszej kolejności chcieliśmy skupić się na zbudowaniu świadomości takich zabiegów u naszych pacjentów. Nasze założenia względem strategii promocji podologów:

 • Promocja w obszarze całego miasta, bez wydzielania dzielnic
 • Marketing szeptany w obszarze kosmetologicznym, tam gdzie potrzebne jest wsparcie specjalisty a nie kosmetyczki 
 • Dobrej ekspozycji w Google Maps
 • Zbudowanie zaufania do gabinetu jako specjalisty w swoim fachu
 • Jasne i klarowne treści dotyczących podologii dla potencjalnych pacjentów – edukacja rynku

Napotkane problemy:

 • Brak świadomości i potrzeby wśród pacjentów  – nowa dziedzina medycyny nie jest jeszcze osadzona w świadomości pacjentów. Pomijając brak zaufania czynnik ten generuje problem z budowaniem potrzeby. Czyli generownaiem wizyt. Pacjenci nie wiedzą, że z pewnymi dolegliwościami musza udać się do podologa-lekarza, nie do kosmetyczki.

Rozwiązanie problemów:

 • Budowa świadomości – dzięki narzędziom monitorowania sieci dość szybko znaleźliśmy miejsca w których skupiają się potencjalni pacjenci z pytaniami dotyczącymi tematów związanych z zagadnieniami podologicznymi. Dzięki sprawnej animacji szybko pokazaliśmy, iż wiele problemów może być w przyszłości bardzo uciążliwych a wręcz niebezpiecznych. Taka komunikacja pozwoliła nam szybko konwertować zainteresowanych na pacjentów oraz zbudować silne brandy skupione wokół lokalnej, miejskiej społeczności. Taki rodzaj marketingu gabinetu ejst szczególnie skuteczny w nowym sektorze medycyny.

Podjęte działania promocyjne:

W ramach przyjętej strategii marketingowej dla gabinetu podologicznego postanowiliśmy postawić na:

 • Profesjonalny audyt SEO skierowany na nowe oraz obecne już w indeksie frazy
 • Zbudowanie bazy artykułów wyjaśniających meandry podologii
 • Marketing szeptany na terenie miast i okolic, a także na terenie województwa
 • Działania wokół profilu Google Moja firma, a także wizytówki Znanylekarz – celem było pozyskanie jak największej liczby pozytywnych opinii
 • Akcje promocyjne z niszowymi blogerami lifestylowymi 
 • Publikacje w serwisach o zdrowiu i urodzie traktujących o problemach ze stopami

Wypracowane efekty:

Wypracowane efekty dla naszych gabinetów podologicznych były bardziej niż zadowalające. 

Analiza pozycji fraz w narzędziu SEMSTORM:

pozycjonowanie gabinetu podologicznego

Gabinet podologiczny Warszawa: Jak widać, pozycje wielu fraz dla tego gabinetu podologicznego rosną bardzo dynamicznie.

marketing gabinetu podologicznego

Gabinet podologiczny Wrocław: Przez długi okres działania marketingowe dla tego gabinetu nie przynosiły skutków. Od czasu objęcia strony przez naszych specjalistów efekty zaczęły być widoczne gołym okiem.

pozycjonownaie podolog

Gabinet podologiczny Warszawa: Strona po przejściach i po filtrze. Wyprowadzona z filtra i wprowadzona na pozycje przez Simpliteca

Aktualny raport pozycji:

pozycjonowanie gabinetu podologicznego

Umowy partnerskie nie pozwalają nam pochwalić się wszystkimi sukcesami z branży podologicznej. Wydaje nam się, iż ten jeden w zupełności wystarczy aby ocenić nasze kompetencje. 

Konkurencyjne witryny i ich średnia pozycja na tle naszej kliniki:

marketing podologa

Dzięki dobrze dobranej treści w serwisie jesteśmy w stanie konkurować o ruch potencjalnych pacjentów z dużymi serwisami i gabinetami. Jak widać zestaw fraz którym się zajęliśmy pozwala dominować na rynku lokalnym.

Skuteczny marketing gabinetu podologicznego – na czym się skupić?

Nowa dziedzina danej branży generuje wiele szans ale równie wiele zagrożeń. Podologia to ciekawy przypadek w którym wiemy, iż realnie pomagamy wielu ludziom jednak musimy także non stop edukować ten rynek. Gabinety podologiczne powstają bardzo szybko jednak często spotykają się z problemem pozyskania pacjentów ponieważ Ci nie widzą o celu ich istnienia i potrzebie konsultacji podologicznych. Jak więc zwalczyć ten paradoks?

Skuteczna strategia marketingowa jest bardzo ważna i równie cenna jak budżet marketingowy  poświęcony na taki gabinet. Warto jest więc uskuteczniać pozycjonowanie i marketing takiego gabinetu według ściśle obranego planu. Potrafić postawić się w skó®ze pacjenta lub tez potencjalnego pacjenta naszej kliniki czy gabinetu. Takie działanie będzie owocne, i pozwoli nam zdobyć prym na rynku lokalnym. Miejskim lub wojewódzkim.