Z Google Maps korzysta wiele osób, ponieważ jest to przydatne narzędzie. Pozwala ono sprawdzić na przykład godziny otwarcia interesującego nas sklepu czy też znaleźć punkt usługowy w niedalekiej okolicy. Często wpisujemy w wyszukiwarkę nazwę poszukiwanej usługi, na przykład apteka i uzyskujemy wyniki wyszukiwania. Co wpływa na pozycję w tychże wynikach?

Jak pozyskać klientów dzięki Google Maps?

Pozycjonowanie w Google Maps jest dobrym sposobem na zwiększenie widoczności swojej firmy w internecie. Jeżeli dotąd nie założyłeś wizytówki w Google, to warto zrobić to jak najszybciej. Założenie wizytówki jest proste – w kilku krokach uzupełniasz dane swojej firmy. Pamiętaj, by podać poprawne dane teleadresowe, godziny otwarcia, a także dodać zdjęcia, które uatrakcyjnią wizytówkę. W wizytówce Google warto umieścić także logo swojej firmy.

Co wpływa na wysoką pozycję w Google Maps?

Podstawą widoczności wizytówki jest uzupełnienie wszystkich informacji, tak, by poszukujący znalazł na twojej wizytówce w Google jak najwięcej informacji. W dobie rosnącej ilości urządzeń mobilnych wyniki z Google Maps są najczęściej pierwszymi, które pojawiają się po wpisaniu w wyszukiwarkę poszukiwanej usługi. Dzięki wizytówce można także wyznaczyć trasę do danej firmy, a klikając w numer telefonu – połączyć się z firmą. Z tego powodu ważne jest prawidłowe uzupełnienie danych. Dzięki miesięcznym raportom możesz ocenić, ilu klientów trafiło na twoją stronę internetową dzięki wizytówce Google.

Jakie dane powinny znaleźć się w wizytówce Google Maps?

Dane, jakie koniecznie powinny się znaleźć w naszej wizytówce, to przede wszystkim nazwa firmy,  a także poprawne dane teleadresowe. Nie zapomnij o dodaniu adresu swojej strony www. Podaj również godziny otwarcia i nie zapominaj o ich zaktualizowaniu, jeżeli się zmieniają (na przykład w okresie wakacyjnym). Opisz krótko, ale ciekawie swoją firmę, dodaj obszar działania oraz branżę. Tak jak już wspominaliśmy korzystne będzie dodanie logo firmy oraz zdjęć. Następnie umieść link do swojej wizytówki Google na stronie internetowej. Ważnym elementem wizytówki są także pozytywne opinie. Element ten nie jest do końca zależny od nas, ale warto poprosić zadowolonych klientów, by zostawili po sobie miłe słowo. Koniecznie odnieś się także do opinii negatywnych. Dodaj stronę internetową do katalogów firm oraz stron lokalnych, które gromadzą dane o przedsiębiorcach. Wpływa to na twoją pozycję w wyszukiwarce.

Pozycjonowanie w mapach Google jest dobrym sposobem na zwiększenie swojej widoczności w internecie oraz na pozyskanie klientów, a nie wymaga dużych nakładów czasu czy nakładów finansowych.