Jak prowadzimy kampanie Google Ads?
Założenia
W Google Ads poszukujemy podobnego profilu klienta jak w organicznych wynikach wyszukiwania. Tutaj jednak płacimy za każde kliknięcie w reklamę. Pozycje, które zajmujemy w wynikach wyszukiwania nie są stałe jak w pozycjonowaniu – znikają po wyłączeniu kampanii. Kampanie Google Ads wykorzystujemy głównie do testowania opłacalności danej linii biznesowej oraz do remarketingu – wyświetlania reklam użytkownikom, którzy wcześniej odwiedzili stronę naszego klienta.
Naszym celem jest widoczność reklam na górze wyników wyszukiwania – to miejsce jest kluczowe, szczególnie przy pierwszym kontakcie klienta z marką. Widoczność na najwyższych pozycjach jest z biznesowego punktu widzenia niezwykle ważna.
Strategia doboru słów kluczowych
W doborze słów kluczowych opieramy się na dwóch czynnikach: ludzkim i algorytmicznym.
- Czynnik ludzki – to wiedza i doświadczenie naszego klienta, który najlepiej zna swoją branżę oraz preferencje klientów. Wspólnie przygotowujemy wstępną bazę słów kluczowych, na które mają być wyświetlane reklamy.
- Czynnik algorytmiczny – wykorzystujemy specjalistyczne narzędzia, aby sprawdzić, które słowa kluczowe są rzeczywiście wyszukiwane przez użytkowników. Generujemy finalną listę słów kluczowych, które mają największy potencjał.
Ostateczna weryfikacja listy słów kluczowych należy do naszego klienta. Spośród szerokiej bazy słów, klient eliminuje te, które nie mają dla niego wartości biznesowej. Na przykład, klient może odrzucić frazę „usg na NFZ”, jeśli nie współpracuje z Narodowym Funduszem Zdrowia.
Jak prowadzimy kampanię?
W kampanii Google Ads kluczowe są dwa aspekty: precyzyjna konfiguracja kampanii i jej ciągła optymalizacja. Połączenie tych dwóch czynników zapewnia nam maksymalizację efektów.
W ramach usługi każdy klient otrzymuje:
- konfigurację konta Google Ads oraz profilu płatności
- dobór słów kluczowych, które generują wartościowe wyniki
- konfigurację kampanii, reklam i grup odbiorców – dopasowanych do profilu klienta
- ustawienia połączeń – umożliwiające kontakt bezpośredni z potencjalnym klientem
- integrację analityczną z Google Analytics oraz Google Tag Manager – dla precyzyjnego monitorowania wyników
- konfigurację kampanii remarketingowych, displayowych i na YouTube
- pełne raportowanie wyników.
Oczekiwane efekty i raportowanie
Raporty tworzymy z myślą o kluczowych wskaźnikach biznesowych. Każdy raport zawiera przejrzyste wykresy i najważniejsze liczby:
- liczbę wyświetleń i kliknięć w reklamy
- liczbę konwersji – wskaźnik najważniejszy dla pomiaru efektów
- cenę konwersji jednostkowej
- koszt konwersji
- całkowity budżet kampanii i sposób jego wykorzystania
- listę słów kluczowych, które generują najlepsze wyniki
Przedstawiane przez nas raporty są interaktywne, co pozwala generować dane historyczne i śledzić wyniki na przestrzeni czasu.
Każdy raport zawiera wnioski z analizowanego okresu oraz plany optymalizacyjne na kolejny okres rozliczeniowy.
Jeżeli masz dodatkowe pytania lub potrzebujesz bardziej szczegółowych informacji, skontaktuj się z nami – chętnie rozwiejemy wszelkie wątpliwości!