Jak prowadzimy kampanie Google Ads?
Założenia
W Google Ads szukamy podobnego profilu klienta, jak w wyszukiwaniach organicznych. Z tym, że tutaj musimy zapłacić za każde kliknięcie w naszą reklamę. Pozycje, które zajmujemy w wyszukiwarce, nie są stałe tak, jak w pozycjonowaniu, i znikają po wyłączeniu kampanii. Kampanię Google Ads wykorzystujemy głównie do testowania opłacalności danej linii biznesowej oraz do działań remarketingowych (wyświetlamy nasze reklamy użytkownikom, którzy byli już wcześniej na naszej stronie).
Chcemy, aby nasze kampanie były widoczne w górnej części wyników wyszukiwania. Jeśli chodzi o pierwszy kontakt klienta z marką, to ta lokalizacja jest kluczowa z biznesowego punktu widzenia.
Strategia doboru słów kluczowych
W naszych działaniach opieramy się na dwóch czynnikach: ludzkim i algorytmicznym. Za czynnik ludzki odpowiada nasz klient. To on zna najlepiej swoją branżę, obecnych i przyszłych klientów. Dzięki jego wiedzy przygotowujemy wspólnie bazę słów kluczowych, na które jego zdaniem powinny być wyświetlane reklamy. Następnie tę bazę wykorzystujemy dzięki czynnikowi algorytmicznemu. Na podstawie wyników ze specjalistycznych narzędzi generujemy ostateczną listę słów kluczowych, które według narzędzi są wyszukiwane przez użytkowników. Końcowym etapem jest ostateczna weryfikacja naszego klienta. Z dość szerokiej bazy słów kluczowych, które dostarczamy, klient odrzuca te, które nie mają dla niego biznesowego uzasadnienia. Np.: klient usuwa frazę “usg na NFZ”, ponieważ nie współpracuje z Narodowym Funduszem.
Jak prowadzimy kampanię?
W kampanii Google Ads kluczowe są dwa aspekty: odpowiednia konfiguracja kampanii oraz jej dalsza, stała optymalizacja. Połączenie tych dwóch czynników daje nam gwarancję osiągania bardzo dobrych efektów.
W ramach usługi każdy klient otrzymuje od nas:
- konfigurację konta i profilu płatności Google Ads
- dobór słów kluczowych
- konfigurację kampanii, reklam, grup odbiorców
- konfigurację połączeń
- konfigurację analityki w Google Analytics, Google Tag Manager
- konfigurację kampanii remarketingowych, displayowych oraz youtube
- pełne raportowanie
Oczekiwane efekty i raportowanie
Nasze raporty zawierają tylko istotne z punktu widzenia biznesu liczby. Każdy raport jest opatrzony stosownymi wykresami i zawiera:
- liczbę wyświetleń oraz kliknięć w reklamy
- liczbę konwersji
- cenę konwersji jednostkowej
- koszt konwersji
- całościowy budżet na kampanię
- listę słów kluczowych generujących najlepsze wyniki
Raporty są interaktywne i można generować w nich dane historyczne.
Każdy z naszych raportów zawiera wnioski z raportowanego okresu oraz plany na kolejny okres rozliczeniowy.
Jeśli nie udało nam się odpowiedzieć na jakieś Twoje pytanie, bądź coś nie jest wystarczająco jasne – napisz, zapytaj. Chętnie na wszystko odpowiemy.