Zadzwoń Napisz

Blog

Pozycjonowanie strony gabinetu lekarskiego – czyli jak uzyskać wysoką pozycję w sieci?

Chociaż polskie prawo zabrania lekarzom podejmowania działalności reklamowej, nie oznacza to, że nie można w ogóle promować swoich usług. Istnieją bowiem dopuszczalne strategie marketingowe, które pozwalają skutecznie budować wizerunek i uzyskać dobrą widoczność w sieci. Podnoszenie prestiżu własnego gabinetu lekarskiego jest naprawdę możliwe i dodatkowo zgodne z literą prawa. (więcej…)

Pozycjonowanie lokalne i Google Maps a medycyna

Według badań 30% nowych pacjentów trafia do gabinetów lekarskich z internetu. Nie jest to więc główny kanał pozyskania pacjenta. Ale czy warto go ignorować? Zdecydowanie nie. Jak więc bezpiecznie i relatywnie tanio pozycjonować stronę aby nie narazić się na kary od Izby Lekarskiej? Jest jedno sensowne wyjście – Google Moja Firma.

 

(więcej…)

Zalety i wady reklamy w prasie

Reklama prasowa jest jednym z popularniejszych rodzajów  własnej promocji. Zazwyczaj pierwsze co nam się kojarzy z takim rodzajem promocji, to papierowe gazety dostępne w kiosku. Nic bardziej mylnego. Współczesna reklama prasowa to również e-gazety dostępne w sieci. (więcej…)

Marketing i pozycjonowanie w branży prawniczej

Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że są branże, które mają utrudnione opcje promocji w internecie. Jedną z nich jest branża prawnicza. Warto podkreślić, że małe strony firmowe prawników – kancelarii to dosyć spore zadanie dla pozycjonerów. Jak więc w odpowiedni sposób wypromować kancelarie prawne, bez naruszania prawa? (więcej…)

Strategia marketingowa w gabinecie lekarskim

Jak wypromować swój gabinet nie łamiąc prawa o zakazie reklamy praktyk lekarskich? Jak powinna być skonstruowana nasza strona internetowa, aby przyniosła jak najwięcej korzyści (czytaj: nowych pacjentów)? Na jakie działania marketingowe można sobie pozwolić i, które z nich będą naprawdę skuteczne, a które to pieniądze wyrzucone w błoto? (więcej…)

Opinie pacjentów jako reklama placówki medycznej

Ze względu na prawne obostrzenia, lekarze nie mają takiej możliwości reklamowania swoich usług jak inne podmioty. Manager placówki medycznej powinien więc wiedzieć, że opinie pacjentów na temat placówki mogą być dobrą formą reklamy. Jak więc można zadbać o pozytywne opinie w internecie? (więcej…)