Jak publikować eksperckie artykuły w najlepszych serwisach?

Publikacje w popularnych serwisach są bardzo istotnym elementem marketingu. Przygotowanie merytorycznej treści ma ogromne znaczenie w budowaniu wizerunku eksperta. Dzięki publikacji w często odwiedzanym serwisie, zdecydowanie zwiększasz swoją rozpoznawalność. Link pozyskany z takiego serwisu ma istotne znaczenie dla widoczności Twojej strony w wyszukiwarce, wzmacniając autorytet Twojej witryny.

Takie publikacje warto udostępniać w serwisach o jak najwyższej renomie – wtedy ich efekt będzie najbardziej widoczny – zarówno, gdy chodzi o SEO, jak i wzmocnienie rozpoznawalności. Dlatego też, dla jednego z naszych klientów przygotowaliśmy szereg publikacji eksperckich w renomowanych tytułach. Sprawdź, w jaki sposób to zrobiliśmy i dlaczego warto współpracować z nami w tym zakresie.

Profil klienta i otoczenie rynkowe

Działalność: Klinika dermatologiczna

Lokalizacja: Warszawa

Konkurencja: duża

Projektskora.pl to klinika dermatologiczna, która wiele lat temu zdecydowała się na współpracę z nami w celu wzmocnienia swojej pozycji na lokalnym rynku.  Prowadzimy działania marketingowe przy użyciu wielu narzędzi. W ostatnim czasie klient zdecydował się również na skorzystanie z wpisów gościnnych – czyli opublikowania artykułów w serwisach zewnętrznych – zarówno w celu budowania wizerunku, jak i uzyskania korzyści związanych z pozycjonowaniem.

SZUKASZ WSPARCIA DLA SWOJEJ FIRMY? WYPEŁNIJ FORMULARZ!

Nasze oferty są zawsze indywidualnie dostosowane do potrzeb klienta. Prosząc o wycenę, dostarcz nam jak najwięcej informacji, abyśmy mogli przygotować strategię dopasowaną do tej konkretnej marki. Po wysłaniu zapytania, otrzymasz ofertę w przeciągu 48 godzin.

  Formularz kontaktowy

  Interesuje mnie

  Mój budżet miesięczny

  Wyzwania

  Do publikacji tekstu eksperckiego można podejść na kilka sposobów:

  • korzystanie z brokerów – w Internecie istnieje wiele serwisów, które pomagają w pozyskiwaniu linków zewnętrznych i udostępnianiu publikacji sponsorowanych. Wprawdzie mają one dostęp do dużej bazy serwisów, ale taka publikacja jest bardzo kosztowna – prowizja pobierana od wydawców sięga nawet 30%,
  • samodzielny kontakt z wydawcą – to opcja, która może wydawać się najprostsza, ale w rzeczywistości dobrze sprawdzi się w przypadku mniejszych blogów, czy serwisów. Natomiast, jeśli chodzi o najpopularniejszych wydawców, może być mocno utrudniona. Możliwe jest wykupienie pojedynczego wpisu, jednak jest to… bardzo drogie. Dostępne są także większe pakiety, ale przeważnie zarezerwowane są wyłącznie dla podmiotów, które mogą sobie pozwolić na bardzo duże wydatki reklamowe,
  • publikację za pośrednictwem Simpliteca – rozwiązanie, z którego skorzystał nasz klient. Z perspektywy właściciela gabinetu medycznego, najlepszą opcją okazały się publikacje eksperckie za pośrednictwem naszej firmy. 

  Nasze działania

  Jesteśmy agencją, która współpracuje z dużą liczbą serwisów i firm wydawniczych. Od lat działamy w wyspecjalizowanych branżach i regularnie zamawiamy publikacje w serwisach różnych grup wydawniczych. To pozwala na stosunkowo tanie publikacje artykułów eksperckich.

  Wysokość rabatów, jakie uzyskujemy przy tego typu transakcjach, pozwala na znaczne obniżenie kosztów publikacji artykułu – nawet do kilkudziesięciu procent w stosunku do cen na „wolnym rynku”.

  Podczas publikowania artykułów sponsorowanych w grupie Axel Springer podjęliśmy następujące działania:

  • przygotowanie planu linkowania – jesteśmy ekspertami w pozycjonowaniu, więc wiemy, w jaki sposób zaplanować publikację ekspercką, aby przyniosła ona jak najwięcej korzyści w zakresie SEO,
  • zbudowanie wartości merytorycznej – decydując się na publikację za pośrednictwem Simpliteca, klient może liczyć na przygotowanie eksperckiego artykułu przez doświadczonych copywriterów. Taki artykuł jest nie tylko poprawny pod względem merytorycznym, ale również interesujący dla czytelnika i pozwalający na budowanie eksperckiego wizerunku,
  • dopilnowanie publikacji – dbamy o to, aby tekst został opublikowany w serwisie w określonym czasie. W przypadku wystąpienia jakichkolwiek problemów bierzemy sprawy w swoje ręce,
  • dopilnowanie indeksacji – monitorujemy, czy artykuł indeksuje się w wyszukiwarce, aby publikacja zaczęła “pracować” jak najszybciej. 

  Efekty naszych działań

  Dzięki współpracy z Simpliteca, klient ProjektSkora.pl opublikował artykuły eksperckie w serwisach grupy Axel Springer. 

  Publikacje tekstów eksperckich przez Simpliteca

  Takie artykuły wzmacniają wizerunek eksperta naszego klienta. Link umieszczony w serwisie o dużym ruchu pozwala na skierowanie klientów na stronę gabinetu. Wysoki autorytet strony, z której pochodzi link, pozwala na lepszą ocenę strony przez algorytmy Google – a przez to lepszą widoczność w wyszukiwarkach.

  Następne cele?

  Klient jest zadowolony zarówno z jakości, jak i kosztów publikacji. Będziemy kontynuować współpracę w zakresie artykułów sponsorowanych. 

  W naszej bazie domen jest ponad 20 tysięcy adresów, na których możliwa jest publikacja. Oferujemy klientom pakiety serwisów medycznych, prawniczych, hotelarskich itd.

  Chcesz publikować na najlepszych serwisach, ale nie wiesz, jak się za to zabrać? Skontaktuj się z nami! 

  P.S. Umożliwiamy pozyskiwanie linków zewnętrznych także za pośrednictwem naszej nowej usługi – Seoszop.pl. W serwisie znajdziesz bazę domen, którą gromadzimy od wielu lat. To doskonały sposób na wzmocnienie autorytetu strony – masz gwarancję, że nikt z Twojej konkurencji nie pojawi się w danym serwisie. Zachęcamy do zapoznania się z tym wygodnym i przydatnym narzędziem.


  4.9
  Oceń zawartość merytoryczną:
  4.9/5 - (7 votes)
  4.9
  Oceń zawartość merytoryczną:
  4.9/5 - (7 votes)
  ROZPOCZNIJ PRACĘ
  Z PROFESJONALISTAMI

  Paweł Moczulski
  właściciel Simpliteca.com

  Simpliteca.com to wyjątkowa firma. Tworzymy zgrany zespół specjalistów, który od 10 lat aktywnie wspiera małe i średnie firmy we wzroście i rozwoju. Przez te lata wspomogliśmy swoją wiedzą i doświadczeniem setki podmiotów, które dziś funkcjonują jako monopoliści w swoim obszarze.

  Pracujemy zdalnie, nie mamy swojego biura. Mimo to, tworzymy świetną atmosferę, budujemy długoletnie relacje i działamy efektywniej niż wiele tradycyjnych agencji marketingowych.

  Jeśli tylko czujesz, że Twoja firma stoi w miejscu, wskaźniki wzrostu dawno przestały rosnąć, a konkurencja odbiera Ci kolejnych klientów – odezwij się. Na pewno pomożemy!


  simpliteca@simpliteca.com+48 798 303 263Dołącz do nas

   Formularz kontaktowy

   Interesuje mnie

   Mój budżet miesięczny

   KORZYSTAMY Z

   meta
   google ads
   Google Analytics Logo
   google data studio
   brand24
   meta google ads Google Analytics Logo google data studio brand24