Kilkukrotne wzrosty w Google Ads – po przejęciu konta od innej agencji

Choć z AnMedica, kliniką podologiczną z Poznania, pracujemy już wiele lat, to dopiero niedawno rozpoczęliśmy współpracę w zakresie optymalizowania kampanii Google Ads. Zidentyfikowaliśmy pewne mankamenty w dotychczasowej strategii klienta w tym zakresie, co skłoniło nas do konieczności wprowadzenia szybkich zmian. Wspólnie ustaliliśmy kluczowe konwersje i zdecydowaliśmy się na korzystanie z różnorodnych formatów reklamowych. 

Efekty? Wyraźny wzrost ruchu na stronie, stały trend wzrostowy oraz skuteczna adaptacja kampanii do oczekiwań pacjentów. Odkryj, jak nasze działania przyczyniły się do sukcesu AnMedica.

Profil klienta i otoczenie rynkowe

działalność: podologia

lokalizacja: Poznań

konkurencja: duża

AnMedica to klient, z którym współpracujemy od lat. Dotychczas skupialiśmy się przede wszystkim na pozycjonowaniu. Właścicielka kliniki zdecydowała się na rozszerzenie współpracy o kampanie Google Ads. Po analizie rezultatów wypracowanych przez poprzednią agencję, stwierdziliśmy, że istnieje potrzeba kompleksowego przeglądu i optymalizacji strategii.

SZUKASZ WSPARCIA DLA SWOJEJ FIRMY? WYPEŁNIJ FORMULARZ!

Nasze oferty są zawsze indywidualnie dostosowane do potrzeb klienta. Prosząc o wycenę, dostarcz nam jak najwięcej informacji, abyśmy mogli przygotować strategię dopasowaną do tej konkretnej marki. Po wysłaniu zapytania, otrzymasz ofertę w przeciągu 48 godzin.

  Formularz kontaktowy

  Interesuje mnie

  Mój budżet miesięczny

  Wyzwania

  Właścicielka kliniki AnMedica ustaliła, że głównym celem kampanii ma być szybkie i regularne pozyskiwanie pacjentów do placówki. Google Ads idealnie sprawdza się do tego typu działań, nakierunkowanych na klientów z intencją zakupową – poprzednia agencja nie była jednak w stanie wykorzystać tego potencjału.

  Przejmując konto Google Ads dostrzegliśmy, że dotychczasowe działania nie były zoptymalizowane. Mimo regularnych kampanii, reklama nie przekładała się na kliknięcia. Wiedzieliśmy, że konto klientki wymaga uporządkowania i zoptymalizowania.

  Metody

  Podczas współpracy z klientką zdecydowaliśmy się na:

  • reklamy tekstowe – które zawsze traktujemy jako podstawę działań reklamowych. To jeden z najlepszych sposobów, aby trafić do użytkownika, który poszukuje konkretnego zapytania w wyszukiwarce. Dzięki temu reklama wyświetli się użytkownikowi, który szuka konkretnych informacji dotyczących zabiegów podologii. Oprócz standardowych reklam, wyświetlających się na konkretne słowa kluczowe, zdecydowaliśmy się na skorzystanie z nowych formatów, takich jak elastyczne reklamy tekstowe, które opierają się na tworzeniu wielu kombinacji reklam i ich optymalnym dopasowaniu do konkretnego użytkownika,
  • reklamy Performance Max – które obejmują różne formaty reklam dostępne w ramach Google Ads, takie jak ogłoszenia tekstowe, display (graficzne) czy wideo. Reklama w tym przypadku zawsze łączy w sobie elementy tekstowe i wizualne, co nie tylko przyciąga uwagę klienta, ale także umożliwia przekazanie mu kluczowych informacji na temat oferowanej usługi.

  Konwersja w kampanii została ustawiona na:

  • wysyłkę formularza kontaktowego
  • wykonanie połączenia telefonicznego
  • wysłanie wiadomości na adres ze strony

  W trakcie naszych działań reklamowych skoncentrowaliśmy się na śledzeniu różnorodnych interakcji użytkowników witryny. Analizowaliśmy m.in. aktywności polegające na kopiowaniu danych kontaktowych, takich jak adres, numer telefonu czy adres e-mail. Dodatkowo monitorowaliśmy odwiedziny strony zawierającej cennik usług. Monitorowanie tych działań jest istotne, ponieważ dostarcza cennych informacji na temat zachowań użytkowników, co z kolei umożliwia dostosowanie kampanii do ich oczekiwań.

  Efekty

  Współpraca z AnMedica pozwoliła dostarczyć bardzo dobrych wyników. Przede wszystkim:

  • zapewniliśmy zdecydowany wzrost ruchu na stronie – porównując liczbę kliknięć sprzed rozpoczęcia współpracy, a po przejęciu marketingu Google Ads przez Simpliteca, widać kilkukrotny wzrost zainteresowania. Zielona strzałka wskazuje, kiedy przejęliśmy konto reklamowe klientki:
  Wzrost ruchu na stronie od rozpoczęcia współpracy z Simpliteca.
  • utrzymujemy trend wzrostowy – prowadzone przez nas kampanie generują stały wzrost aktywności na stronie. To przede wszystkim kliknięcia w formularz kontaktowy czy aktywny numer telefonu. Liczba konwersji także stale wzrasta (oprócz kwietniowej przerwy związanej ze świętami wielkanocnymi)

  Następne cele?

  Zakres współpracy z klientką pozostaje bez zmian. Dalej prowadzimy działania w Google Ads w celu pozyskania nowych pacjentów zainteresowanych usługami podologicznymi w AnMedica. 

  Nasza klientka także jest bardzo zadowolona z wyników i zauważa, że działania w Google Ads przekładają się na faktyczny wzrost zainteresowania jej usługami.


  4.9
  Oceń zawartość merytoryczną:
  4.9/5 - (7 votes)
  4.9
  Oceń zawartość merytoryczną:
  4.9/5 - (7 votes)
  ROZPOCZNIJ PRACĘ
  Z PROFESJONALISTAMI

  Paweł Moczulski
  właściciel Simpliteca.com

  Simpliteca.com to wyjątkowa firma. Tworzymy zgrany zespół specjalistów, który od 10 lat aktywnie wspiera małe i średnie firmy we wzroście i rozwoju. Przez te lata wspomogliśmy swoją wiedzą i doświadczeniem setki podmiotów, które dziś funkcjonują jako monopoliści w swoim obszarze.

  Pracujemy zdalnie, nie mamy swojego biura. Mimo to, tworzymy świetną atmosferę, budujemy długoletnie relacje i działamy efektywniej niż wiele tradycyjnych agencji marketingowych.

  Jeśli tylko czujesz, że Twoja firma stoi w miejscu, wskaźniki wzrostu dawno przestały rosnąć, a konkurencja odbiera Ci kolejnych klientów – odezwij się. Na pewno pomożemy!


  simpliteca@simpliteca.com+48 798 303 263Dołącz do nas

   Formularz kontaktowy

   Interesuje mnie

   Mój budżet miesięczny

   KORZYSTAMY Z

   meta
   google ads
   Google Analytics Logo
   google data studio
   brand24
   meta google ads Google Analytics Logo google data studio brand24