Nieprzerwane wzrosty konwersji i TOP3 dla sieci klinik stomatologicznych

Efektywnie zoptymalizowane kampanie Google Ads oraz skuteczna strategia SEO przyczyniły się do imponujących wyników dla sieci klinik stomatologicznych Focus Clinic. Ta jedna współpraca to tak naprawdę 3 odrębne strategie marketingowe dla każdego z podmiotów działających pod tą marką.

Sprawdź, z jakimi trudnościami przyszło nam się zmierzyć w przypadku tego klienta. Zobacz, jakie skutki może mieć błędne zakwalifikowanie kampanii przez algorytmy Google Ads. Sprawdź, jak dużo korzyści może zapewnić pozycjonowanie strony gabinetu dentystycznego. Dowiedz się… dlaczego warto współpracować z Simpliteca! 🙂

Profil klienta i otoczenie rynkowe

Działalność: stomatologia, protetyka, ortodoncja, implantologia 

Lokalizacja: Warszawa, Wołomin, Mińsk Mazowiecki

Konkurencja: bardzo duża

Pod nazwą Focus Clinic funkcjonują trzy kliniki mieszczące się w różnych częściach województwa mazowieckiego. Mimo łączącej je nazwy, oddzielnie muszą pracować na własnych klientów, więc dla każdej z nich prowadzone są odrębne działania marketingowe.

Klient rozpoczął współpracę z naszą firmą pod koniec 2022 r. Początkowo dotyczyła ona wyłącznie warszawskiej kliniki. Klient oczekiwał wygenerowania szybkich efektów przede wszystkim w oparciu o kampanie sponsorowane w systemie Google Ads. Już w przeciągu pierwszych miesięcy współpracy wypracowaliśmy naprawdę imponujące efekty. Dlatego klient zdecydował się również powierzyć nam pracę nad pozostałymi klinikami. 

Obiekt w Mińsku Mazowieckim działa już od kilku lat, jednak placówka w Wołominie została otwarta zaledwie kilka miesięcy temu. Wymagało to podjęcia zróżnicowanych działań.

SZUKASZ WSPARCIA DLA SWOJEJ FIRMY? WYPEŁNIJ FORMULARZ!

Nasze oferty są zawsze indywidualnie dostosowane do potrzeb klienta. Prosząc o wycenę, dostarcz nam jak najwięcej informacji, abyśmy mogli przygotować strategię dopasowaną do tej konkretnej marki. Po wysłaniu zapytania, otrzymasz ofertę w przeciągu 48 godzin.

  Formularz kontaktowy

  Interesuje mnie

  Mój budżet miesięczny

  Wyzwania

  Gdy rozpoczęliśmy współpracę z Focus Clinic, szybko napotkaliśmy na kilka obszarów stanowiących pewne wyzwania, które dotyczyły przede wszystkim:

  • bardzo dużej konkurencji – ogromna konkurencja przekłada się na wysokie koszty kampanii – co jest zauważalne szczególnie w Warszawie,
  • konieczności prowadzenia 3 odrębnych lokalnych kampanii – choć kliniki działają pod jedną nazwą, to każda z kampanii musi być odrębnie optymalizowana, z uwzględnieniem specyfiki jej lokalizacji,
  • problemów z botami Google – w pierwszych miesiącach współpracy algorytmy Google zakwalifikowały stronę jako medycynę estetyczną. Branża ta wiąże się ze sporymi ograniczeniami ze strony Google Ads, co prowadziło do automatycznego odrzucania wielu reklam.

  Metody

  Podczas współpracy z klientem podjęliśmy następujące działania:

  • audyt SEO – to zawsze pierwszy krok przed rozpoczęciem pozycjonowania. Konieczne jest sprawdzenie, które obszary stron wymagają poprawy, aby były zgodne m.in. z zaleceniami publikowanymi przez Google,
  • optymalizcja strony – nasze działania na stronie obejmowały m.in. optymalizację informacji META, porządek w nagłówkach, porządek w linkach wewnętrznych czy odpowiednie nasycenie słowami kluczowymi w tekstach. W ciągu kilku pierwszych tygodni wyeliminowaliśmy błędy techniczne i przyspieszyliśmy działania witryny,
  • link-building – pozycjonowaliśmy strony także poprzez wartościowe linki z serwisów o wysokim autorytecie. Takie działanie pozwala na wzmocnienie pozycji stron oraz ściągnięcie na nie ruchu,
  • walka z błędnymi kwalifikacjami algorytmów Google Ads – musieliśmy kontaktować się z indywidualnym opiekunem klienta i ręcznie zdejmować ograniczenia z poszczególnych reklam,
  • 3 kampanie w Google Ads jednocześnie – każda z nich obejmowała zarówno standardowe reklamy tekstowe w wyszukiwarkach, jak i reklamy Performance Max, które łączą różne typy ogłoszeń dostępne w Google Ads, takie jak tekstowe, graficzne i wideo (wyróżniają się tym, że każda reklama składa się z elementu tekstowego i wizualnego, co pozwala przyciągnąć uwagę potencjalnych klientów i jednocześnie dostarczyć najważniejszych informacji o oferowanych usługach),
  • optymalizacja kampanii na klienta z intencją zakupową – choć podczas kampanii monitorujemy wiele działań użytkowników na stronie (np. kopiowanie danych kontaktowych, korzystanie z formularza kontaktowego czy wejście na stronę z cennikiem) – to sama konwersja jest ustawiona na wykonanie połączenia telefonicznego.

  Efekty

  Nasze działania przyniosły klientowi wymierne korzyści. Dzięki kompleksowemu podejściu do marketingu, wypracowaliśmy następujące efekty:

  • zdjęcie ograniczeń ze strony Google – po rozwiązaniu problemów z klasyfikacją strony i blokowaniem reklam, ilość konwersji rośnie nieprzerwanie od kwietnia,
  • wzrost liczby konwersji przy zmniejszeniu kosztów – bardzo dobrze zoptymalizowaliśmy kampanie, stale zwiększając liczbę konwersji, jednocześnie ograniczając ich koszty. Najlepiej widać to w przypadku kampanii dla kliniki w Mińsku Mazowieckim, gdzie w czasie 8 miesięcy – od stycznia do września – zmniejszyliśmy koszty konwersji o 85%
  Wzrost liczby konwersji przy zmniejszeniu kosztów

  W przypadku Warszawy zmniejszyliśmy koszty o ok. 70% w tym samym okresie:

  Konwersje i koszty konwersji kampanii dla kliniki.
  • stały wzrost liczby generowanych telefonów – dla każdego z gabinetów. Jedynie w przypadku gabinetu w Wołominie zauważalne było pewne tąpnięcie. Było ono związane ze wspomnianą już błędną klasyfikacją strony i blokowaniem reklam – po rozwiązaniu problemów liczba konwersji zaczęła rosnąć
  Stały wzrost liczby generowanych telefonów w klinice.
  Stały wzrost liczby generowanych telefonów w klinice.
  Stały wzrost liczby generowanych telefonów w klinice.
  • topowe pozycje dla strony kliniki z Wołomina w pół roku – optymalizacja SEO umożliwiła uzyskanie najwyższych pozycji w ciągu kilku miesięcy od rozpoczęcia współpracy. Poniższe wykresy mówią same za siebie:
  Średnia pozycja dla strony kliniki stomatologicznej.
  Wzrost ruchu organicznego i pozycji na organiczne słowa kluczowe.
  • stały wzrost ruchu organicznego – dla każdej ze stron. Jednak na szczególną uwagę zasługuje strona gabinetu z Mińska Mazowieckiego:
  Stały wzrost ruchu organicznego dla stron klinik stomatologicznych.
  • przyspieszenie działania każdej ze stron – w trosce o doświadczenie użytkownika, a jednocześnie działając w zgodzie z zaleceniami Google, każda ze stron została przebudowana, aby działać szybciej i stabilniej. Szczególnie widać to w przypadku wersji mobilnej strony gabinetu z Mińska Mazowieckiego:
  Przyspieszenie działania strony kliniki.

  Następne cele?

  Efekty naszych działań dla focus clinic są widoczne i naprawdę imponujące. Klient jest zadowolony z uzyskiwanych rezultatów, dlatego kontynuujemy współpracę w tym samym zakresie. Natomiast nam satysfakcję daje współdziałanie z klientem, który wie, czego chce i rozumie, w jaki sposób można uzyskać dobre efekty w marketingu internetowym. Bardzo lubimy i cenimy współpracę, która przynosi zadowolenie obu stronom. 

  Prezentujemy ten case, ponieważ jest dowodem na to, że dostarczamy wyników zarówno lokalnym biznesom, które dopiero wchodzą na rynek, jak i sieciom gabinetów, którym zależy na utrzymaniu i poprawie pozycji.


  4.9
  Oceń zawartość merytoryczną:
  4.9/5 - (7 votes)
  4.9
  Oceń zawartość merytoryczną:
  4.9/5 - (7 votes)
  ROZPOCZNIJ PRACĘ
  Z PROFESJONALISTAMI

  Paweł Moczulski
  właściciel Simpliteca.com

  Simpliteca.com to wyjątkowa firma. Tworzymy zgrany zespół specjalistów, który od 10 lat aktywnie wspiera małe i średnie firmy we wzroście i rozwoju. Przez te lata wspomogliśmy swoją wiedzą i doświadczeniem setki podmiotów, które dziś funkcjonują jako monopoliści w swoim obszarze.

  Pracujemy zdalnie, nie mamy swojego biura. Mimo to, tworzymy świetną atmosferę, budujemy długoletnie relacje i działamy efektywniej niż wiele tradycyjnych agencji marketingowych.

  Jeśli tylko czujesz, że Twoja firma stoi w miejscu, wskaźniki wzrostu dawno przestały rosnąć, a konkurencja odbiera Ci kolejnych klientów – odezwij się. Na pewno pomożemy!


  simpliteca@simpliteca.com+48 502 159 342Dołącz do nas

   Formularz kontaktowy

   Interesuje mnie

   Mój budżet miesięczny

   KORZYSTAMY Z

   meta
   google ads
   Google Analytics Logo
   google data studio
   brand24
   meta google ads Google Analytics Logo google data studio brand24