Niskie koszty pozyskania nowego pacjenta, dzięki optymalizacji Google Ads

Czy Google Ads to dobre narzędzie do promowania gabinetu fizjoterapii w Szczecinie? Zdecydowanie tak. Poniższe case study jasno przedstawia, jakie konkretne korzyści można uzyskać dzięki profesjonalnie zarządzanej kampanii linków sponsorowanych.

Odkryj, jak – z niskimi kosztami konwersji i precyzyjnym targetowaniem zabiegów – znacząco zwiększyliśmy liczbę umówionych wizyt. Przekonaj się, jak skuteczne działania w Google Ads mogą rozpędzić marketing gabinetu fizjoterapii!

Profil klienta i otoczenie rynkowe

działalność: fizjoterapia

lokalizacja: Szczecin

konkurencja: duża

Dr Wojciech Garczyński prowadzi Indywidualną Specjalistyczną Praktykę Fizjoterapeutyczną w Szczecinie. Dotychczas jego działania marketingowe opierały się na płatnej promocji w serwisie znanylekarz.pl. To było jednak za mało, aby zapełnić kalendarz wizyt. Klient zdecydował się na współpracę z nami w celu rozpoczęcia działań Google Ads.

SZUKASZ WSPARCIA DLA SWOJEJ FIRMY? WYPEŁNIJ FORMULARZ!

Nasze oferty są zawsze indywidualnie dostosowane do potrzeb klienta. Prosząc o wycenę, dostarcz nam jak najwięcej informacji, abyśmy mogli przygotować strategię dopasowaną do tej konkretnej marki. Po wysłaniu zapytania, otrzymasz ofertę w przeciągu 48 godzin.

  Formularz kontaktowy

  Interesuje mnie

  Mój budżet miesięczny

  Wyzwania

  Przed rozpoczęciem współpracy z klientem dokonaliśmy dogłębnej analizy jego działalności i wspólnie ustaliliśmy cele kampanii. Na tym etapie zidentyfikowaliśmy następujące wyzwania:

  • działalność prowadzona indywidualnie – przez co nacisk miał zostać położony na rejestrację online. Początkowe działania obejmujące także promocję rejestracji telefonicznej doprowadziły do tego, że telefon niemal przez cały czas dzwonił, co zdecydowanie utrudniało prowadzenie działalności na małą skalę,
  • wstrzymanie kampanii na czas urlopu – jakiekolwiek przerwy w działających kampaniach zawsze generują ryzyko pojawienia się problemów. W przypadku tego klienta musieliśmy wyłączyć kampanie na okres ponad 1 miesiąca. Wymagało to ponownego oczekiwania na “rozpędzenie się” kampanii.

  Metody

  W trakcie prowadzenia kampanii skupiliśmy się przede wszystkim na reklamach tekstowych w wyszukiwarce. Dzięki wykorzystaniu następujących metod wypracowaliśmy klientowi bardzo dobre wyniki:

  • skupienie się na zabiegach, które generują największe zainteresowanie – dzięki temu klienci trafiali bezpośrednio na strony dotyczące np. terapii manualnej czy metod specjalnych fizjoterapii z bezpośrednią możliwością umówienia się na wizytę,
  • stała optymalizacja kampanii – główna konwersja ustalona na rejestrację online była stale optymalizowana w celu zmniejszenia kosztów,
  • monitorowanie wielu konwersji – choć w kampanii konwersja ustalona była na rejestrację online w zakładce z kalendarzem pokazującym dostępne terminy, to monitorowaliśmy także inne zachowania klientów. Takie zdarzenia to przede wszystkim skorzystanie z formularza kontaktowego, kopiowanie danych kontaktowych czy wejście na stronę z cennikiem.

  Efekty

  Kampania w Google Ads dla Indywidualnej Specjalistycznej Praktyki Fizjoterapeutycznej w Szczecinie przyniosła bardzo dobre wyniki. Klient jest zadowolony m.in. ze względu na:

  • stały wzrost liczny umówionych wizyt dzięki kampanii – tendencja wzrostowa utrzymuje się od kwietnia – z przerwą na wspomniany już wcześniej urlop
  Stały wzrost liczny umówionych wizyt dzięki kampanii w Google Ads.
  • niskie i stabilne koszty konwersji – dzięki optymalizacji kampanii, koszty takich działań są konkurencyjne w stosunku do np. reklamy w serwisach służących do umawiania wizyt online
  Niskie i stabilne koszty konwersji w Google Ads.

  Następne cele?

  Klient jest bardzo zadowolony z naszych usług, ponieważ dostrzega, w jaki sposób prowadzone działania przekładają się na wzrost liczby pacjentów w gabinecie. Przygotowywane przez nas raporty, zdecydowanie ułatwiają klientowi taką analizę. Dlatego też w ostatnim czasie klient zdecydował się przeznaczyć dodatkowe środki na prowadzenie kampanii w Google Ads.


  4.9
  Oceń zawartość merytoryczną:
  4.9/5 - (7 votes)
  4.9
  Oceń zawartość merytoryczną:
  4.9/5 - (7 votes)
  ROZPOCZNIJ PRACĘ
  Z PROFESJONALISTAMI

  Paweł Moczulski
  właściciel Simpliteca.com

  Simpliteca.com to wyjątkowa firma. Tworzymy zgrany zespół specjalistów, który od 10 lat aktywnie wspiera małe i średnie firmy we wzroście i rozwoju. Przez te lata wspomogliśmy swoją wiedzą i doświadczeniem setki podmiotów, które dziś funkcjonują jako monopoliści w swoim obszarze.

  Pracujemy zdalnie, nie mamy swojego biura. Mimo to, tworzymy świetną atmosferę, budujemy długoletnie relacje i działamy efektywniej niż wiele tradycyjnych agencji marketingowych.

  Jeśli tylko czujesz, że Twoja firma stoi w miejscu, wskaźniki wzrostu dawno przestały rosnąć, a konkurencja odbiera Ci kolejnych klientów – odezwij się. Na pewno pomożemy!


  simpliteca@simpliteca.com+48 502 159 342Dołącz do nas

   Formularz kontaktowy

   Interesuje mnie

   Mój budżet miesięczny

   KORZYSTAMY Z

   meta
   google ads
   Google Analytics Logo
   google data studio
   brand24
   meta google ads Google Analytics Logo google data studio brand24