Z TOP5 do TOP1 dzięki profesjonalnej optymalizacji

W medycynie estetycznej skuteczne pozycjonowanie strony to klucz do sukcesu. Dobrze przeprowadzone działania SEO skutkują lepszą widocznością witryny, większym ruchem i – w konsekwencji – przekładają się na zapełnienie kalendarza wizyt.

Jak pozycjonować stronę na rynku lokalnym? Co zrobić, by zająć pozycje wyższe od i tak dobrych? Jakie skutki mogą mieć korekty strony, której na pierwszy rzut oka niczego nie brakuje? Poznaj historię naszej współpracy z białostockim Instytutem Medycyny Estetycznej i Dermatologii i odkryj praktyczne wskazówki, które mogą odmienić także Twoją widoczność online.

Wzrost ruchu i organicznych słów kluczowych dla strony kliniki.

Profil klienta i otoczenie rynkowe

działalność: medycyna estetyczna i dermatologia

lokalizacja: Białystok

konkurencja: średnia/duża

Właścicielka kliniki DrStawowska.pl skontaktowała się z nami w sprawie pozycjonowania swojej strony internetowej. Strona klientki zajmowała już wysokie pozycje w wyszukiwarce, więc miała świadomość, że taka sytuacja generuje zapytania dotyczące jej zabiegów przez zainteresowanych klientów. 

Klientka wiedziała również, że aby utrzymać wysokie pozycje, konieczna jest dalsza praca nad stroną i stałe pozycjonowanie – szczególnie w kontekście rosnącej konkurencji. Od początku byliśmy pewni, że dzięki naszemu wieloletniemu doświadczeniu możemy nie tylko obronić pozycję, ale również poprawić wyniki.

SZUKASZ WSPARCIA DLA SWOJEJ FIRMY? WYPEŁNIJ FORMULARZ!

Nasze oferty są zawsze indywidualnie dostosowane do potrzeb klienta. Prosząc o wycenę, dostarcz nam jak najwięcej informacji, abyśmy mogli przygotować strategię dopasowaną do tej konkretnej marki. Po wysłaniu zapytania, otrzymasz ofertę w przeciągu 48 godzin.

  Formularz kontaktowy

  Interesuje mnie

  Mój budżet miesięczny

  Wyzwania

  Nie zawsze współpraca generuje duże wyzwania. Niekiedy wystarczy oddać stronę w ręce profesjonalistów, aby utrzymali oni pozytywny trend związany z witryną – i wyciągnęli z niego jak najwięcej.

  Tak właśnie było w tym przypadku. Strona klientki była dobra – miała jedynie pewne mankamenty od strony technicznej, które wymagały kilku poprawek. Nasze wieloletnie doświadczenie umożliwiło nam również zlokalizowanie obszarów, w których drobne korekty mogły mieć duże znaczenie dla postrzegania witryny przez wyszukiwarki.

  Metody

  Naszą strategię działań oparliśmy o:

  • audyt SEO – który zawsze jest pierwszym krokiem dla pozycjonowania. Dokładnie przeanalizowaliśmy stronę klienta, aby zidentyfikować obszary, w których można dokonać poprawy. Zrobiliśmy to np. poprzez np. “odchudzenie” zdjęć czy korektę informacji META na stronie,
  • pozycjonowanie lokalne – skupiliśmy się na dostosowaniu strategii pozycjonowania do specyfiki lokalnej. Ponieważ gabinet stomatologiczny działa w Białymstoku, nasze działania koncentrowały się na przyciąganiu klientów z województwa podlaskiego,
  • content marketing – wiedzieliśmy, że aby utrzymać lub poprawić pozycję, konieczna jest praca nad wartościowym contentem, który będzie regularnie pojawiać się na stronie. Dlatego zdecydowaliśmy się na przygotowanie szeregu publikacji na blogu, który nie był aktualizowany od wielu miesięcy.

  Efekty

  Doskonale wiedzieliśmy o tym, jakie efekty chcemy uzyskać. Dzięki jasnemu określeniu celów i dogłębnej analizie sytuacji klientki, zapewniliśmy:

  • TOPowe wyniki dla najważniejszych fraz – czyli takich, które generują ruch użytkowników z intencją zakupową. Mowa o użytkownikach, którzy faktycznie są zainteresowani ofertą kliniki i są gotowi do umówienia się na zabieg czy konsultację
  Topowe wyniki dla najważniejszych fraz dla strony kliniki.
  • wysoki ruch na stronie – utrzymaliśmy bardzo dobry ruch na stronie, a jednocześnie stał się on bardziej wartościowy niż dotychczas. Coraz więcej umówionych wizyt pochodzi właśnie z ruchu organicznego
  Wysoki ruch na stronie kliniki dzięki działaniom marketingowym.
  • poprawa działania strony – dzięki drobnym zmianom na stronie, które miały na celu zapewnienie jak najlepszego doświadczenia użytkownika, sprawiliśmy, że strona działa szybciej niż dotąd
  • bardzo szerokie pokrycie słów kluczowych – regularne przygotowanie wartościowego contentu sprawia, że strona wyświetla się na bardzo wiele słów kluczowych, które mogą wpisywać użytkownicy zainteresowani medycyną estetyczną
  Bardzo szerokie pokrycie słów kluczowych przez stronę kliniki.

  Następne cele?

  Dzięki naszym kompleksowym działaniom, klinika DrStawowska.pl z Białegostoku nie tylko utrzymała, lecz także poprawiła swoją pozycję w dziedzinie medycyny estetycznej. Klinika osiągnęła topowe wyniki dla kluczowych fraz, zwiększony ruch na stronie, poprawę doświadczenia użytkownika i szerokie pokrycie słów kluczowych.

  Jako agencja działająca na skalę ogólnopolską, potwierdzamy naszą zdolność do skutecznego pozycjonowania zarówno w dużych ośrodkach, jak i w mniejszych miastach, oferując spersonalizowane strategie marketingowe.


  4.9
  Oceń zawartość merytoryczną:
  4.9/5 - (7 votes)
  4.9
  Oceń zawartość merytoryczną:
  4.9/5 - (7 votes)
  ROZPOCZNIJ PRACĘ
  Z PROFESJONALISTAMI

  Paweł Moczulski
  właściciel Simpliteca.com

  Simpliteca.com to wyjątkowa firma. Tworzymy zgrany zespół specjalistów, który od 10 lat aktywnie wspiera małe i średnie firmy we wzroście i rozwoju. Przez te lata wspomogliśmy swoją wiedzą i doświadczeniem setki podmiotów, które dziś funkcjonują jako monopoliści w swoim obszarze.

  Pracujemy zdalnie, nie mamy swojego biura. Mimo to, tworzymy świetną atmosferę, budujemy długoletnie relacje i działamy efektywniej niż wiele tradycyjnych agencji marketingowych.

  Jeśli tylko czujesz, że Twoja firma stoi w miejscu, wskaźniki wzrostu dawno przestały rosnąć, a konkurencja odbiera Ci kolejnych klientów – odezwij się. Na pewno pomożemy!


  simpliteca@simpliteca.com+48 798 303 263Dołącz do nas

   Formularz kontaktowy

   Interesuje mnie

   Mój budżet miesięczny

   KORZYSTAMY Z

   meta
   google ads
   Google Analytics Logo
   google data studio
   brand24
   meta google ads Google Analytics Logo google data studio brand24