Zapełniony kalendarz wizyt dzięki Google Ads

Dziedzina stomatologii i protetyki w Warszawie jest niezwykle konkurencyjna, co utrudnia gabinetom i innym placówkom pozyskiwanie nowych pacjentów. Klinika Dorodent postanowiła poradzić sobie z tym problemem, nawiązując współpracę z nami – w celu przeprowadzenia skutecznej kampanii w Google Ads. 

Zobacz, jaką strategię przyjęliśmy, by osiągnąć sukces. Przyjrzyj się, jak – mimo początkowych trudności – zwiększamy liczbę pacjentów i skrupulatnie wypełniamy kalendarz wizyt.

Profil klienta i otoczenie rynkowe

działalność: stomatologia, protetyka

lokalizacja: Warszawa

konkurencja: bardzo duża

Klinika Dorodent zdecydowała się na współpracę z nami w zakresie prowadzenia kampanii w Google Ads w celu zdobycia nowych klientów na wysyconym warszawskim rynku gabinetów stomatologicznych. Szybko zaproponowaliśmy klientowi, w jaki sposób możemy zacząć szybko generować ruch do kliniki.

SZUKASZ WSPARCIA DLA SWOJEJ FIRMY? WYPEŁNIJ FORMULARZ!

Nasze oferty są zawsze indywidualnie dostosowane do potrzeb klienta. Prosząc o wycenę, dostarcz nam jak najwięcej informacji, abyśmy mogli przygotować strategię dopasowaną do tej konkretnej marki. Po wysłaniu zapytania, otrzymasz ofertę w przeciągu 48 godzin.

  Formularz kontaktowy

  Interesuje mnie

  Mój budżet miesięczny

  Wyzwania

  Gdy rozpoczęliśmy współpracę z Dorodent, konto reklamowe trzeba było skonfigurować “od zera” – klient nie prowadził wcześniej tego typu działań. Reklamy nie zdążyły jeszcze nabrać pędu, a konieczne było… ich wstrzymanie w związku z przerwą świąteczną i okresami urlopowymi na początku roku. 

  Takie – nawet kilkutygodniowe – zatrzymanie kampanii zawsze jest pewnego rodzaju wyzwaniem. Zdecydowanie utrudnia to optymalizację marketingu w Google Ads, ponieważ po ponownym włączeniu kampanii, reklamy potrzebują czasu na “rozpędzenie się”.

  Metody

  Właścicielka kliniki Dorodent jasno określiła, że celem prowadzonych działań marketingowych ma być szybkie pozyskanie nowych pacjentów. W związku z tym w trakcie działań należało skupić się przede wszystkim na aspekcie sprzedażowym. 

  Reklamy Google Ads wyświetlają się głównie w wyszukiwarkach – a ich optymalizacja pozwala skupić się przede wszystkim na klientach z jasno określoną intencją zakupową. Dlatego też idealnie pasują do określonych przez klienta celów.

  Konwersja w kampanii została ustawiona na:

  • wysyłkę formularza kontaktowego
  • wykonanie połączenia telefonicznego
  • wysłanie wiadomości na adres ze strony

  W ramach naszych działań reklamowych skupiliśmy się ponadto na monitorowaniu różnorodnych interakcji użytkowników na stronie. Zbieraliśmy informacje o zdarzeniach, takich jak kopiowanie danych kontaktowych czy odwiedziny na stronie zawierającej cennik usług. To monitorowanie jest kluczowe, ponieważ dostarcza istotnych informacji na temat zachowań użytkowników i pozwala lepiej dopasować do nich prowadzone działania reklamowe.

  Efekty

  Współpraca z Dorodent pokazuje, że w Simpliteca potrafimy optymalizować kampanie, co przynosi bardzo dobre efekty. Przede wszystkim:

  • stale zmniejszamy koszt konwersji – nasze działania generują znaczące wzrosty liczby konwersji, a jednocześnie koszty ich wygenerowania stale się zmniejszają. Bardzo dobrze poradziliśmy sobie z kilkutygodniową przerwą w kampanii na przełomie roku. Dzięki stałej optymalizacji koszt konwersji szybko zaczął spadać
  Stale zmniejszamy koszty konwersji dzięki optymalizacji kampanii Google Ads.
  • zapewniamy trwały wzrost generowanych połączeń telefonicznych – od początku roku wypracowujemy stały wzrost połączeń telefonicznych generowanych przez klientów, do których trafia nasza reklama
  Stały wzrost liczby generowanych połączeń telefonicznych dzięki Google Ads.

  Następne cele?

  Klient jest bardzo zadowolony z naszych usług, a współpraca pozostaje w dotychczasowym zakresie. Właścicielka kliniki Dorodent dostrzega bezpośrednie przełożenie pomiędzy działaniami reklamowymi, a zapełnionym kalendarzem wizyt w klinice.


  4.9
  Oceń zawartość merytoryczną:
  4.9/5 - (7 votes)
  4.9
  Oceń zawartość merytoryczną:
  4.9/5 - (7 votes)
  ROZPOCZNIJ PRACĘ
  Z PROFESJONALISTAMI

  Paweł Moczulski
  właściciel Simpliteca.com

  Simpliteca.com to wyjątkowa firma. Tworzymy zgrany zespół specjalistów, który od 10 lat aktywnie wspiera małe i średnie firmy we wzroście i rozwoju. Przez te lata wspomogliśmy swoją wiedzą i doświadczeniem setki podmiotów, które dziś funkcjonują jako monopoliści w swoim obszarze.

  Pracujemy zdalnie, nie mamy swojego biura. Mimo to, tworzymy świetną atmosferę, budujemy długoletnie relacje i działamy efektywniej niż wiele tradycyjnych agencji marketingowych.

  Jeśli tylko czujesz, że Twoja firma stoi w miejscu, wskaźniki wzrostu dawno przestały rosnąć, a konkurencja odbiera Ci kolejnych klientów – odezwij się. Na pewno pomożemy!


  simpliteca@simpliteca.com+48 798 303 263Dołącz do nas

   Formularz kontaktowy

   Interesuje mnie

   Mój budżet miesięczny

   KORZYSTAMY Z

   meta
   google ads
   Google Analytics Logo
   google data studio
   brand24
   meta google ads Google Analytics Logo google data studio brand24