Zapewniamy wzrost konwersji i ogólnopolską widoczność dzięki Google Ads

Google Ads to jedno z najpopularniejszych narzędzi w marketingu internetowym. Możliwość uzyskania szybkich efektów, dotarcie do szerokiego grona odbiorców oraz pełnienie funkcji zakupowych – to tylko niektóre atuty tego typu kampanii. 

The Pain Clinic – jeden z naszych klientów – zgłosił się do nas z oczekiwaniem prowadzenia skutecznych kampanii Google Ads. Niemal od razu pozbyliśmy się błędów, które wystąpiły na koncie klienta w Google Ads, a niedługo potem zaczęliśmy zapewniać efekty. Zobacz, jak to zrobiliśmy!

Profil klienta i otoczenie rynkowe

działalność: hydrodekompresja i rehabilitacja

lokalizacja: Warszawa

konkurencja: wysoka

The Pain Clinic to klinika rehabilitacyjno-ortopetyczna w Warszawie, która cieszy się bardzo dobrymi opiniami pacjentów. Rosnąca konkurencja wymaga jednak stałej promocji. Po rozmowach z Simpliteca właściciel kliniki zdecydował się powierzyć nam prowadzenie kampanii w Google Ads. Wspólnie ustaliliśmy, że priorytetem działań marketingowych jest szybki, a przy tym regularny wzrost liczby umówionych wizyt w klinice.

SZUKASZ WSPARCIA DLA SWOJEJ FIRMY? WYPEŁNIJ FORMULARZ!

Nasze oferty są zawsze indywidualnie dostosowane do potrzeb klienta. Prosząc o wycenę, dostarcz nam jak najwięcej informacji, abyśmy mogli przygotować strategię dopasowaną do tej konkretnej marki. Po wysłaniu zapytania, otrzymasz ofertę w przeciągu 48 godzin.

  Formularz kontaktowy

  Interesuje mnie

  Mój budżet miesięczny

  Wyzwania

  Zaraz po rozpoczęciu współpracy, napotkaliśmy problemy, utrudniające prowadzenie działań marketingowych. Było to związane z faktem, że na skutek błędu w podanych danych rozliczeniowych, konto klienta zostało zawieszone. Problemem okazała się zwykła literówka. 

  Wyłączenie konta reklamowego doprowadziło do wstrzymania kampanii reklamowych. To sprawiło, że telefony w klinice niemal całkowicie zamilkły na cały tydzień. Brak działań reklamowych doprowadził do tego, że klienci przestali trafiać na stronę naszego klienta.

  Gdy tylko przejęliśmy konto reklamowe klienta, szybko zlokalizowaliśmy i naprawiliśmy błąd. Po uruchomieniu kampanii, reklamy zaczęły ponownie kierować klientów na stronę kliniki.

  To wydarzenie pokazało naszemu klientowi, jak bardzo ważne jest prowadzenie stałego marketingu. Okazuje się, że wypełnienie kalendarza kliniki bez płatnych reklam jest – przy tak dużej konkurencji – niemożliwe.

  Metody

  Prowadząc Google Ads, bardzo istotne jest dostosowanie formatów reklamowych do konkretnych celów, jakie chce osiągnąć nasz klient. Dlatego podczas promowania The Pain Clinic postawiliśmy na:

  • reklamy tekstowe – które są podstawą promocji w wyszukiwarkach. To właśnie dzięki nim klienci, mający intencję zakupową, czyli zamierzający umówić się na zabieg czy konsultację, trafiają na stronę kliniki naszego klienta,
  • dynamiczne reklamy w wyszukiwarce – ten format reklamy tekstowej doskonale uzupełnia poprzednie narzędzie. Dzięki DSA (Dynamic Search Ads) reklama wyświetla się klientom na podstawie treści zawartych na stronie, a nie na podstawie ustalonych słów kluczowych. Dynamiczne dostosowywanie treści do konkretnych zapytań użytkowników pozwala na bardziej elastyczne reklamy, o dużej efektywności. Takie kampanie dobrze sprawdzają się w przypadku witryny naszego klienta, która ma rozbudowaną strukturę oferowanych usług,
  • reklamy Performance Max – tego typu kampanie łączą różne formaty reklamowe dostępne w sieci Google Ads – zarówno tekstowe, jak i display (graficzne), video itd. Sama reklama zawsze składa się z elementu tekstowego oraz wizualnego. Dzięki temu łatwiej przyciągnąć uwagę klientów, a jednocześnie przedstawić im podstawowy opis usługi. Ten format doskonale sprawdza się wtedy, gdy klientowi zależy na wykorzystaniu maksymalnego potencjału reklamy.

  W prowadzonych działaniach reklamowych konwersję ustawiliśmy na:

  • wysyłkę formularza kontaktowego,
  • wykonanie połączenia telefonicznego,
  • wysłanie wiadomości na adres ze strony.

  Jednocześnie monitorowaliśmy inne działania użytkowników strony, takie jak kopiowanie danych kontaktowych (adresu, telefonu czy e-maila) czy odwiedzenie strony z cennikiem usług. Takie podejście pozwala na lepsze zrozumienie zachowań klientów, a także przeprowadzanie drobnych korekt w już trwającej kampanii.

  Efekty

  Dzięki zrozumieniu potrzeb klienta oraz specyfiki jego działalności, wypracowaliśmy bardzo dobre wyniki. Przede wszystkim:

  • utrzymujemy tendencję wzrostową generowanych połączeń telefonicznych – co jest jedną z najważniejszych konwersji ustalonych wspólnie z klientem
  Tendencja wzrostowa generowanych połączeń telefonicznych.
  • zwiększamy widoczność klienta lokalnie, jak i w aspekcie ogólnopolskim – wybrane zabiegi promujemy na całym obszarze Polski, podczas gdy pozostałe usługi wyłącznie lokalnie w Warszawie. W efekcie zapełniamy kalendarze klienta wizytami, a jednocześnie generujemy zainteresowanie specjalistycznymi usługami dla osób, które byłyby skłonne przyjechać na zabieg z innych obszarów kraju.

  Następne cele?

  Wszystkie cele ustalone podczas rozpoczynania współpracy zostały osiągnięte. Klient jest zadowolony ze współpracy, o czym świadczyć może chociażby regularnie podnoszony budżet przeznaczony na Google Ads. 

  W ramach współpracy stale rozszerzamy zakres działań i stosowanych formatów, ponieważ klient faktycznie zauważa bezpośredni związek pomiędzy podejmowanymi działaniami,  a wzrostem zainteresowania sprzedaży usług.


  4.9
  Oceń zawartość merytoryczną:
  4.9/5 - (7 votes)
  4.9
  Oceń zawartość merytoryczną:
  4.9/5 - (7 votes)
  ROZPOCZNIJ PRACĘ
  Z PROFESJONALISTAMI

  Paweł Moczulski
  właściciel Simpliteca.com

  Simpliteca.com to wyjątkowa firma. Tworzymy zgrany zespół specjalistów, który od 10 lat aktywnie wspiera małe i średnie firmy we wzroście i rozwoju. Przez te lata wspomogliśmy swoją wiedzą i doświadczeniem setki podmiotów, które dziś funkcjonują jako monopoliści w swoim obszarze.

  Pracujemy zdalnie, nie mamy swojego biura. Mimo to, tworzymy świetną atmosferę, budujemy długoletnie relacje i działamy efektywniej niż wiele tradycyjnych agencji marketingowych.

  Jeśli tylko czujesz, że Twoja firma stoi w miejscu, wskaźniki wzrostu dawno przestały rosnąć, a konkurencja odbiera Ci kolejnych klientów – odezwij się. Na pewno pomożemy!


  simpliteca@simpliteca.com+48 798 303 263Dołącz do nas

   Formularz kontaktowy

   Interesuje mnie

   Mój budżet miesięczny