Monopol usług notarialnych na lokalnym rynku

Dla niewielkiej kancelarii notarialnej z Mikołowa przeprowadziliśmy kampanię promocyjną na rynku lokalnym. Serwis szybko pojawił się w czołówce wyników organicznych. Przemyślana strategia działania sprawiła, że serwis naszego klienta zaczął być notowany na pierwszym miejscu także na liście wizytówek Google Moja Firma. Zobacz, jak to zrobiliśmy.

usługi notarialne pozycjonowanie
Pozycje promowanych fraz na przestrzeni miesiąca

Profil klienta i otoczenie rynkowe

Działalność: notariusz

Lokalizacja: Mikołów

Konkurencja: średnia

Marketing usług prawnych jest tematem bardzo wrażliwym zarówno dla firm wspierających takie działania, jak i dla właścicieli kancelarii adwokackich lub notarialnych. Dlaczego? Przyczyna jest prosta. Reklama tego typu usług jest formalnie zabroniona. Jak więc poradzić sobie z pozycjonowaniem czy inną formą promocji kancelarii?

Żeby legalnie i etycznie promować działania prawne trzeba podejść do tematu elastycznie i skupić się wyłącznie na działaniach związanych z budową wartości wokół serwisu kancelarii. Chodzi tutaj o działania związane z content marketingiem, które pozwalają budować dużą wartość dodaną w obrębie serwisu adwokata czy notariusza. Weryfikują one także wartość serwisu w ocenie algorytmów Google.

 • Promocji nastawionej na efekty lokalne
 • Mocnej ekspozycji w Google Maps
 • Budowy tylko legalnego contentu w obrębie strony
 • Praktycznego braku linkowania zewnętrznego mogącego wprowadzić reperkusje prawne
SZUKASZ WSPARCIA DLA SWOJEJ KANCELARII NOTARIALNEJ? WYPEŁNIJ FORMULARZ!

Nasze oferty są zawsze indywidualnie dostosowane do potrzeb klienta. Prosząc o wycenę, dostarcz nam jak najwięcej informacji, abyśmy mogli przygotować strategię dopasowaną do tej konkretnej marki. Po wysłaniu zapytania, otrzymasz ofertę w przeciągu 48 godzin.

  Formularz kontaktowy

  Interesuje mnie

  Mój budżet miesięczny

  Wyzwania

  Rozpoczynając kampanię dla kancelarii notarialnej, pojawiły się przed nami następujące wyzwania:

  • Konkurencja mocno osadzona na rynku lokalnym – gdy rozpoczęliśmy współpracę, nie byliśmy pierwsi na rynku – tak naprawdę byliśmy ostatni. Zaczęliśmy promować nową stronę stworzoną od zera. Domena została zakupiona na rynku prywatnym, więc nie miała zbudowanej renomy ani autorytetu. Te czynniki nie stawiały nas w komfortowej sytuacji
  • Zakaz promocji bezpośredniej – polityka promocji kancelarii notarialnych i pozostałych usług prawnych wiązała nam ręce. Nie mogliśmy wykorzystać potencjału linkowania bezpośredniego – co zdecydowanie utrudniało uzyskanie wysokich pozycji w wyszukiwarkach.

  Metody

  W ramach przyjętej strategii marketingowej dla naszej kancelarii notarialnej postanowiliśmy postawić na:

  • audyt SEO – to właśnie nim nasi specjaliści zajmują się w pierwszej kolejności. Dzięki temu można łatwo określić priorytety i kolejność działań
  • profesjonalnego bloga – z treściami tematycznymi, skierowanego bezpośrednio do klientów oraz ludzi poszukujących w sieci informacji dotyczących porad notarialnych
  • bazę artykułów dotyczących prawa – nie tylko w notarialnym ujęciu. Stworzyliśmy dużo wartościowej treści, której nie miały serwisy konkurencyjnych kancelarii notarialnych.
  • akcje promocyjne z niszowymi blogerami, gdzie kancelaria mogła wystąpić jako ekspert
  • marketing szeptany na terenie Mikołowa – budowaliśmy merytoryczne wypowiedzi wszędzie tam, gdzie ktoś pytał o porady notarialne. Zaczęliśmy udzielać się w dyskusjach notarialnych i adwokackich na forach lokalnej społeczności. Szybko staliśmy się ekspertami w oczach lokalnych potencjalnych klientów, którzy zaczęli nas polecać i naturalnie linkować do naszych wypracowanych treści
  • marketing opinii – między innymi poprzez akcje uświadamiające wśród obecnych klientów kancelarii, które pozwoliły nam pozyskać naturalne opinie w Google Maps

  Efekty

  Dzięki przemyślanej strategii oraz skutecznej egzekucji w szybkim tempie udało nam się wyprzedzić naszą konkurencję.

  Wzrost widoczności serwisu w Google

  Dobrze zaplanowana strategia oraz skuteczne jej wdrożenie pozwoliło nam w szybkim tempie stać się liderem na rynku lokalnym. Mimo dość restrykcyjnego prawa oraz ograniczeń wdrożyliśmy strategię, która pozwoliła nam legalnie, zgodnie z literą prawa wypozycjonować kancelarię notarialną.

  Analiza pozycji fraz w narzędziu SEMSTORM:

  pozycjonowanie notariusza

  Jak widać, nie trzeba wielu fraz w TOP10 aby stać się liderem.

  Efekty pozycjonowania w Google

  Aktualny raport pozycji:

  pozycje strony notariusza

  Indeks [m] oznacza pozycje dla urządzeń mobilnych.

  Przemyślana strategia promocji lokalnej pozwoliła nam uzyskać wysokie pozycje w Google Maps, które z kolei plasują nas w ścisłym, lokalnym topie.

  Konkurencyjne witryny i ich średnia pozycja na tle naszej kancelarii:

  Pozycjonowanie notariusza

  Następne cele?

  Jak wcześniej wspomnieliśmy, pozycjonowanie strony internetowej notariusza nie jest sprawą łatwą ze względu na całkowity zakaz reklamy osobistej. Prawodawstwo dopuszcza jednak możliwości, które skutecznie można wykorzystać do pozycjonowania strony internetowej notariusza.

  Strategia zbudowana w oparciu o wieloletnie doświadczenie pozwala nam konkurować z graczami osadzonymi na rynku lokalnym, a także dużymi podmiotami z branży prawniczej. Celem na najbliższy kwartał jest uplasowanie się na pierwszym miejscu. Współpraca z kancelarią pokazuje, że pozycjonowanie i marketing notariusza oraz wysokie pozycje w wyszukiwarce można osiągnąć legalnymi sposobami. Żeby było to możliwe trzeba jednak w pierwszej kolejności zadbać o content strony, czyli rzetelną i fachową treść.


  5.0
  Oceń zawartość merytoryczną:
  5/5 - (3 votes)
  5.0
  Oceń zawartość merytoryczną:
  5/5 - (3 votes)
  ROZPOCZNIJ PRACĘ
  Z PROFESJONALISTAMI

  Paweł Moczulski
  właściciel Simpliteca.com

  Simpliteca.com to wyjątkowa firma. Tworzymy zgrany zespół specjalistów, który od 10 lat aktywnie wspiera małe i średnie firmy we wzroście i rozwoju. Przez te lata wspomogliśmy swoją wiedzą i doświadczeniem setki podmiotów, które dziś funkcjonują jako monopoliści w swoim obszarze.

  Pracujemy zdalnie, nie mamy swojego biura. Mimo to, tworzymy świetną atmosferę, budujemy długoletnie relacje i działamy efektywniej niż wiele tradycyjnych agencji marketingowych.

  Jeśli tylko czujesz, że Twoja firma stoi w miejscu, wskaźniki wzrostu dawno przestały rosnąć, a konkurencja odbiera Ci kolejnych klientów – odezwij się. Na pewno pomożemy!


  simpliteca@simpliteca.com+48 502 159 342Dołącz do nas

   Formularz kontaktowy

   Interesuje mnie

   Mój budżet miesięczny

   KORZYSTAMY Z

   meta
   google ads
   Google Analytics Logo
   google data studio
   brand24
   meta google ads Google Analytics Logo google data studio brand24