Wrocławska pizzeria wyprzedza sieciówki: Da Grasso, TelePizza i Dominium

Współpraca z Wrocławską pizzerią to nasz debiut w branży gastronomicznej. Zadanie nie było proste, ponieważ konkurowaliśmy z dużymi sieciami oraz agregatorami ofert i serwisami do zamawiania jedzenia online. W przeciągu 6 miesięcy wprowadziliśmy nasz lokal do topu wyszukiwania jeśli chodzi o frazy związane z zamawianiem pizzy.

pozycjonowanie w gstronomii
Wzrost widoczności domeny w Google.

Profil klienta i otoczenie rynkowe

Działalność: pizzeria, włoskie jedzenie z dowozem

Lokalizacja: Wrocław

Konkurencja: duża, zarówno lokalna ze strony mniejszych lokali, jak i dużych sieci

Pozycjonowanie i marketing w gastronomii to zawsze ciekawe wyzwanie. W tej branży konkurencja jest ogromna. Biznesy te w dużej mierze opierają się na klientach z jednego miasta – a bardzo często z jednej lub kilku dzielnic. Mała lokalna pizzeria z Wrocławia, która obsługuje klientów tylko w opcji dowozu lub odbioru własnego musi się liczyć z dużą konkurencją.

Nasze założenia:

 • promocji w obszarze trzech dzielnic
 • promocji na terenie całego miasta
 • dobrego marketingu szeptanego w obrębie miasta i województwa
 • wsparcia kampanii pozycjonowania poprzez kampanię Google Ads
 • dobrej ekspozycji w Google Maps
SZUKASZ WSPARCIA DLA SWOJEGO LOKALU? WYPEŁNIJ FORMULARZ!

Nasze oferty są zawsze indywidualnie dostosowane do potrzeb klienta. Prosząc o wycenę, dostarcz nam jak najwięcej informacji, abyśmy mogli przygotować strategię dopasowaną do tej konkretnej marki. Po wysłaniu zapytania, otrzymasz ofertę w przeciągu 48 godzin.

  Formularz kontaktowy

  Interesuje mnie

  Mój budżet miesięczny

  Wyzwania

  • Lokalizacja – pizzeria nie jest zlokalizowana w centrum miasta. Dodatkowo nie umożliwia zjedzenia posiłku na miejscu. Swoje dostawy realizuje w trzech wybranych dzielnicach. Dla klientów spoza tych dzielnic możliwy jest odbiór osobisty w lokalu. W związku z tym kampania powinna uwzględnić odbiorców z całego miasta (zainteresowanych odbiorem pizzy na miejscu), ale przede wszystkim z trzech dzielnic, w których realizowane są dowozy
  • Konkurencja i związane z tym nieczyste działania – promocja klienta w Google Maps szybko spotkała się z reakcją firm konkurencyjnych. Obok bardzo wielu – ponad 150 – opinii pozytywnych zaczęły pojawiać się te negatywne, które bardzo często oderwane były od rzeczywistości – co wskazywało na to, że są wstawiane przez postronne osoby niezwiązane z naszą pizzerią.
  • Konkurencja sieciowa ze znacznymi budżetami – tj. Dagrasso, Telepizza czy Pizza Hut. Przyjęta przez nas strategia pozwoliła w sposób skuteczny konkurować z dużymi sieciami, które mimo znacznych budżetów nie mogą sobie organizacyjnie pozwolić na elastyczność w działaniach, jakimi charakteryzowała się nasza działalność.

  Metody

  W ramach przyjętej strategii marketingowej dla naszej firmy gastronomicznej postanowiliśmy postawić na:

  • profesjonalnego bloga z treściami lifestylowymi – skierowanego bezpośrednio do klientów oraz ludzi poszukujących w sieci informacji dotyczących dobrego, włoskiego jedzenia
  • zbudowanie bazy artykułów – promujących włoski styl jedzenia, umieszczanych na serwisach tematycznych
  • akcje promocyjne z niszowymi blogerami kulinarnymi – gdzie w roli eksperta występował kucharz z promowanej przez nas pizzerii
  • marketing szeptany na terenie Wrocławia oraz województwa dolnośląskiego – budowaliśmy merytoryczne wypowiedzi wszędzie tam gdzie, ktoś pytał o dobre jedzenie bądź potrzebował rady
  • akcje promocyjne dla klientów, mające na celu zwiększyć liczbę opinii pozytywnych w Google Maps
  • skuteczny marketing opinii dla gastronomii – nie tylko dążyliśmy do pozyskiwania nowych opinii, ale także poradziliśmy sobie z negatywnymi komentarzami. Nieczyste działania konkurencyjne zostały przez nas zniwelowane poprzez kontakt bezpośredni z obsługą usługi Google Moja Firma. Znaczna część opinii została usunięta. Te, które pozostały, zostały przez nas merytorycznie skomentowane, przez co straciły na swoim negatywnym wydźwięku. Już w przeciągu miesiąca znacznie podnieśliśmy średnią ocen w Google Moja Firma.
  • kampanię Google Ads – skierowaną przede wszystkim na osoby zainteresowane dowozem pizzy w wybranych dzielnicach Wrocławia

  Równolegle prowadzone były inne działania marketingowe i PR’owe.

  Efekty

  Dzięki dobrze skrojonej strategii marketingowej oraz bardzo trafnie dobranym działaniom mogliśmy wypracować wyniki, które generują bardzo dobry ruch w lokalu oraz pozwalają konkurować z firmami gastronomicznymi o dużo większym budżecie.

  Analiza pozycji fraz w narzędziu SEMSTORM:

  pozycjonowanie w gstronomii

  Jak widać, pozycje wielu fraz dla tego lokalu gastronomicznego rosną bardzo dynamicznie.

  Aktualny raport pozycji:

  pozycjonowanie w gastronomii

  Przemyślana strategia promocji lokalnej pozwoliła nam uzyskać wysokie pozycje w Google.

  Konkurencyjne witryny i ich średnia pozycja na tle naszej pizzerii:

  pozycjonowanie w gastronomii

  Nasza strategia pozwala nam konkurować z bardzo dużymi graczami na rynku lokalnym. Co bardzo ważne – umacniamy swoje pozycje nawet w stosunku do agregatorów ofert w gastronomii – takich jak pizzaportal.pl czy pyszne.pl.

  Następne cele?

  Podczas promowania firmy gastronomicznej poza działaniami związanymi z typowym pozycjonowaniem i organicznym pozyskiwaniem klientów zostały uruchomione także kampanie Google Ads oraz Facebook Ads. Celem tych kampanii było wsparcie działań pozycjonerskich w okresie początkowym, kiedy algorytm Google musiał zauważyć pozytywne zmiany dziejące się wokół domeny. Kampanie zostały jednak szybko wyłączone w momencie, kiedy okazało się, że klienci pozyskani organicznie są bardziej opłacalni dla naszego lokalu.

  Prowadząc marketing dla gastronomii należy pamiętać, że koszt promocji w Google Ads, czy Facebook Ads jest znaczny. A przy tym konkurencja jest bardzo silna ze względu na duży udział sieciówek ze znacznym budżetem w lokalnym rynku. Dlatego kluczem do sukcesu w takich działaniach jest szybkie reagowanie i elastyczność.


  4.7
  Oceń zawartość merytoryczną:
  4.7/5 - (3 votes)
  4.7
  Oceń zawartość merytoryczną:
  4.7/5 - (3 votes)

  KLIENT
  O WSPÓŁPRACY
  Z NAMI


  Radosław
  Właściciel małej, wrocławskiej pizzerii

  Ciężko ​było ​mi ​uwierzyć, ​że ​z ​poziomu ​małej ​lokalnej ​pizzerii ​jestem ​w ​stanie konkurować ​z ​sieciówkami ​takimi ​jak ​Dominos. ​A ​jednak! ​Dziś ​to ​moja ​strona ​wyświetla się ​w ​Google ​wyżej ​niż ​globalni ​konkurenci. ​Efekt? ​Napływ ​zamówień ​oraz ​chwilowe zatory ​na ​kuchni. ​Klęska ​urodzaju ​to ​najlepsza ​z ​klęsk ​w biznesie!

  Współpraca z zespołem Simpliteca.com to przede wszystkim nieszablonowe podejście którego oczekiwaliśmy oraz proaktywne działanie.

  ROZPOCZNIJ PRACĘ
  Z PROFESJONALISTAMI

  Paweł Moczulski
  właściciel Simpliteca.com

  Simpliteca.com to wyjątkowa firma. Tworzymy zgrany zespół specjalistów, który od 10 lat aktywnie wspiera małe i średnie firmy we wzroście i rozwoju. Przez te lata wspomogliśmy swoją wiedzą i doświadczeniem setki podmiotów, które dziś funkcjonują jako monopoliści w swoim obszarze.

  Pracujemy zdalnie, nie mamy swojego biura. Mimo to, tworzymy świetną atmosferę, budujemy długoletnie relacje i działamy efektywniej niż wiele tradycyjnych agencji marketingowych.

  Jeśli tylko czujesz, że Twoja firma stoi w miejscu, wskaźniki wzrostu dawno przestały rosnąć, a konkurencja odbiera Ci kolejnych klientów – odezwij się. Na pewno pomożemy!


  simpliteca@simpliteca.com+48 502 159 342Dołącz do nas

   Formularz kontaktowy

   Interesuje mnie

   Mój budżet miesięczny

   KORZYSTAMY Z

   meta
   google ads
   Google Analytics Logo
   google data studio
   brand24
   meta google ads Google Analytics Logo google data studio brand24